[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]
Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov.

Alenkine dobré slovíčka, obrázky, vtipy,

recepty a štatistika hlasovania

za mestá a obce SR a ČR

v mesiaci august 2011

1.8.2011

Anelaaja - přeji pohodový první srpnový pondělní den!
Po, 01/08/2011

10375 včera 10x - Měsíc vstupuje v 10:41 h do znamení Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Vyšetřete si dnes čas na péči o sebe, udělejte si výživnou masku na vlasy či na pleť.
ENERGIE DNE
Klíčová slova dnešního dne, ovládaného znamením Panny, jsou: analyzování, rozebírání, soustředění se na detaily, povinnosti, organizace, pořádkumilovnost. Péče o rodinu a o svoje zdraví je dnes v popředí. Půjde vám učení, drobné opravy, činnosti vyžadující detailní přístup a vyřizování korespondence. Dnes dotáhnete věci do konce.
3.lunární den
Jeho symbolem je Leopard. Vhodný den pro fyzickou aktivitu, proto sportujte a hýbejte se. Nevzdávejte se, buďte vytrvalí. Dnes se očišťuje astrální energie. V kloubech máme energetická centra jako brány k astrálnímu tělu, mněte si proto prsty, kružte rameny, rozpohybujte klouby. V astrálním těle se odrážejí také naše emoce, proto se je snažte mít pod kontrolou. Spoléhejte se dnes hlavně na sebe, nenechte se vyprovokovat, nerozčilujte se, sbírejte psychickou energii.Tento den se vztahuje k zátylku a k hlavě. Pokud vás tato místa bolí, věnujte pozornost očistě organismu, např. ve formě detoxikační kúry.
PRANOSTIKY
Hřímá-li v srpnu, tak osmého dne po tom lze opět hřímání očekávat
ZDRAVÍ
Znamení Panny ovlivňuje trávící orgány. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. V těchto dnech se doporučuje vhodná strava, neměla by se jíst těžká nebo tučná jídla. Střevům udělá dobře dostatek pohybu. Můžete si udělat jemnou masáž břicha krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček, podpoříte střevní činnost.

Den narození 1 - NEZÁVISLOST

silná individualita, která potřebuje volnost a nezávislost, ovšem si rozhoduje sama. Iniciativní, sebejistý, dynamický, průbojný. Nechybí mu ctižádost, je velmi cílevědomý, touha prosadit se. Nerad se podřizuje autoritám, potrpí si na obdiv a uznání. V partnerských vztazích rovněž vyžaduje svobodu a prostor.
Životní směr je často vede cestami, kde jsou nuceni spoléhat sami na sebe a tím docílit poznání a radosti z dosaženého cíle. Jsou neobyčejně tvůrčí,kreativní. Své záměry usilovně sledují, jsou schopni inspirovat a motivovat ostatní. Nejlépe jim vyhovuje práce, kde mohou uplatnit svoji samostatnost, smysl pro komunikaci (a to i psanou formou), řídící schopnosti. Ke svým blízkým se chovají ochranitelsky a velkoryse, ale vždy si potřebují ponechat prostor. Vždy máme na vybranou, budeme-li uplatňovat slabé či silné stránky své povahy. Negativní 1 se projevuje jako sobecká, egocentrická. Tito lidé jsou zahleděni do sebe, mluví jen o sobě a svých problémech. Dokáží být velmi žárliví, pyšní a panovační.

Známé osobnosti s dnem narození 1:
Karel Kachyňa, Daniel Hůlka, Radovan Lukavský, Milan Kundera, Woody Allen, Jimmy Carter, Morgan Freeman, Clark Gable;
Květa Fialová, Marta Kubišová, Jaroslava Kretschmerová, Marie Majerová, princezna Diana, Marilyn Monroe, Karen Mulder, Aishwarya Rai,

Vtip od Květulky Praha

Vrátí se chlápek z výpravy do džungle. Po čase se manželka začíná vyptávat, protože se jí zdá nějaký zamlklý,smutný,prostě jiný než předtím. A tak se jí manžel svěří, že ho jednou v té džungli přepadl a znásilnil gorilí samec. Manželka ho soucitně obejme, že takové věci se v přírodě stávají, ať si z toho nic nedělá, že ona to nikomu neřekne a ta gorila přece taky nemluví...
"No právě," říká smutným hlasem chlápek.
"Nemluví, nezavolá,nenapíše....."

Vtipy

 Zajac: Ahoj had, chcem sa ti ospravedlniť.
Had: Za čo ?...
Zajac: Že som sa ti smial, že nemáš nohy.
Had: To je zase nejaký žart nie ?
Zajac: Nie fakt nie, je mi to ľúto. Naozaj.
Had: OK, ospravedlnenie prijímam.
Zajac: Tak ruku na to ?

Kňaz stojí pred svätou bránou a svätý Peter váha s jeho pustením do neba.
Príde šofér autobusu, toho svätý Peter vpustí hneď.
Kňaz: "Celý svoj život som zasvätil Bohu a ty ma nechceš pustiť do neba! Toho šoféra, čo pil, nadával, nie vždy sa držal Božích prikázaní, si pustil hneď!
"Keď si ty mal kázeň, všetci spali, ale keď on šoféroval, všetci sa modlili."

Aký je rozdiel medzi mladosťou a starobou?
Keď som bola mladá nosila som skladanú sukňu a hladkú tvár,
a teraz nosím hladkú sukňu a skladanú tvár

Leží muž na smrteľnej posteli a pri ňom sedí manželka. Muž hovorí:
- Bola si pri mne, keď som bol chorý, bola si pri mne, keď nám ukradli auto, bola si pri mne aj keď nám do tla zhorel dom, aj teraz si tu pri mne...
Tak trochu rozmýšľam, nenosíš mi ty smolu?

1-1august2011.jpg 2-1august2011.jpg

Gratulačné a iné obrázky od Květulky a Jindřišky

kvetulke.jpg13500trencin.jpg10300chlebany.jpganjel0a010811.jpg.jpg

trencin-jin-13500.jpg ostrava14000.jpg bardejov21500.jpgteskov15500.jpg

2.8.2011


Anelaaja - Cezmínko krásné úterý přeji a zdravím!!!!
Ut, 02/08/2011

13701 včera 10x - Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Udělejte si dnes čas na péči o sebe. Ošetřete vlasy a peť vyživujícími přípravky.
4.lunární den
Jeho symbolem je Strom poznání. Věnujte se sebepoznávání a duchovním záležitostem. Vycházka s rodinou do přírody vám udělá dobře na duši. Dnes se odděluje dobro od zla. Analyzujte a srovnávejte, co je dobré a co špatné, můžete rozvázat i složité karmické uzly a získat andělskou ochranu. Netrhejte květiny ani nekácejte stromy. Upečte chleba, je to symbol dobra, který lidi sjednocuje. Dbejte při zadělávání těsta na to, aby jste měli čisté myšlenky, můžete třeba zpívat mantru nebo si říkat modlitbu. Dnešní sny nám přinášejí důležité vzkazy. Bolesti šíje, krku a hrdla jsou příznakem astrálního znečištění.
STRAVA
Protože Panna ovlivňuje střeva a trávení, dopřejte si jen lehkou stravu, tučným a slaným jídlům se vyhněte. V I. měsíční čtvrti by na vašem jídelníčku měla převažovat živá strava, čerstvá, tepelně neupravovaná. Jídlo by mělo být dnes lehké a dietní, vhodná je kořenová zelenina. Jezte stravu bohatou na draslík, např. banány a jablka. Měsíc přibývá a naše tělo také snáze přibývá na váze, proto se nepřejídejte. Ráno po probuzení vypijte sklenici teplé vody, aktivizují se tím střeva. Nepijte dnes mléko ani nedrážděte žaludek kávou a studenými nápoji. Opatrně s alkoholem! Slaďte medem nebo palmovým cukrem. Pijte ovocné čaje.
KRÁSA
Dnes je velmi vhodný den pro celkovou péči o tělo. Necháte-li si v tento den upravit či vlasy, zachovají si déle formu a krásu, účes bude dobře držet. Vlasy umyjte přírodním šamponem a udělejte jim zábal.Udělejte si pleťovou masku.
Vhodné éterické oleje a vůně: Kadidlo, Verbena, Jasmín, Levandule, Hyacint, Šalvěj, Vetiver, Šalvěj muškátová
DOMÁCNOST
Ukliďte a srovnejte si věci, udělejte pořádek ve skříních. Zaměřte se na detaily a maličkosti. Na hadřík, se kterým budete čistit nábytek, kápněte pár kapek citronové esence, citron zbaví otírané předměty energetických stop, je tedy vhodný zejména na starý nábytek. Tuto esenci můžete také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch. Pokud přidáte pár kapek do aviváže, očistíte tím prádlo od energie předchozího nositele. Při malování bytu nebo domu přimíchejte citronovou esenci do barvy, obzvláště po nastěhování do staršího domu.
ZAHRADA
Dny Panny jsou dny kořene s klesající silou. Dnes je přízemí, proto nechejte půdu i rostliny odpočívat. Můžete alespoň vyvézt hnůj a založit kompost. Léčivé rostliny nasbírané v Panně působí blahodárně nejen na žaludek, ale také na krev, nervy a slinivku břišní. Především směs bylin na čaj k pročištění krve nasbíraná v Panně se nemine dobrým účinkem. Konzervování, zavařování a uskladňování nechte na jiný den.

Den narození 2 - SPOLUPRÁCE

Lidé narození pod touto vibrací jsou vysoce intuitivní, laskaví, mírní, velmi citliví a ochotni ke spolupráci. S každým dobře vycházejí, upřednostňují zájmy druhých před svými vlastními. Je snadné je citově ranit. Jsou starostliví, umí se vcítit do problému druhých a mají schopnost urovnávat spory.
Jsou umělecky nadaní, nejčastěji se objevuje hudební talent. Svůj přirozený soucit a vcítění se do problémů druhých často využívají v léčitelství, zdravotnictví, vynikající terapeuti, uplatnění mohou najít i v sociálních službách, výborní obchodníci a diplomaté. Dvojka oplývá zvláštním kouzlem, výrazné charisma a éteričnost.
Pokud se takový člověk nechá ovlivnit negativní stránkou dvojky jako čísla dne, bývá velmi nerozhodný, emocionální. Nelibují si v samotě a v lásce se mohou vyznačovat až majetnicky. Mohou ostatní emocionálně vydírat, manipulovat, jsou hádaví a hysteričtí.
Známe osobnosti narozené v tento den:
Yvonne Přenosilová, Iva Hercíková, Věra Chytilová, Farah Fawcetová, Christy Turlington, Britney Spears;
Bedřich Smetana, Petr Janda, Miloš Macourek, Ladislav Potměšil, Mahátma Gándhí, Michail Gorbačov.

Vtipy


Škót príde do predajne s detskými kočíkmi.
Dobrý deň, tak som prišiel zaplatiť poslednú splátku za kočík.
Ó, ďakujeme, a ako sa má Váš maličký.
Ďakujem za opýtanie, výborne, práve ho prijali na vysokú školu.

Učiteľka sa pýta Ferka:
- Koľko rokov má dnes človek, ktorý sa narodil v roku 1964?
Ferko odpovie:
- Muž či žena?

Za policajtom prišlo dievčatko, že sa stratilo.
- "Akú máš adresu?", pýta sa policajt.
- "Janka bodka Kováčova zavináč zoznam bodka eska."

Móricko pribehne na čerpaciu stanicu a hovorí:
"Ujo, rýchlo nám dajte 10 litrov benzínu!"
"A načo vám bude?"
"Horí nám škola."

Sedia dvaja dedkovia na lavičke: Počúvaj, ja som už normálne zabudol ako sa voláš?
Druhý na to: To vôbec nevadí, a na kedy to potrebuješ vedieť?

1-2august2011.jpg 2-2august2011.jpg

Gratulačné a iné obrázky

jablunkov13900.jpg

3.8.2011

Anelaaja -Cezmínko přeji pohodovou středu a už gratuluji!
St, 03/08/2011

13798 smeč na smeč! - včera 10x - Měsíc vstupuje v 12:04 h do znamení Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř, udržujte proto ledviny v teple. Dnes odpoledne nic zásadního neřešte.
ENERGIE DNE
Je čas na nová přátelství a vztahy, vládne upřímnost, estetika a kultivovanost. Reakce jsou citlivější. Je těžké být objektivní, ve vzduchu je cítit netrpělivost. Udělejte si čas na sebe, uvolněte se.. Dnes nic zásadního neřešte, počkejte na vhodnější den. Můžete pocítit radost z krásy.
5. lunární den
Jeho symbolem je Jednorožec. Vyznačuje vztahem jídlu. Pozorujte dnes, které potraviny vám dělají dobře, které vás lákají a na co máte chuť. Z potravy můžete získat velké zásoby energie, a to i přesto, že nesníte mnoho jídla. Za ideální stravu 5. lunárního dne je považováno mléko a tvaroh. Naopak se nedoporučuje mrtvá strava, jako je maso a také nic, co dává život, jako jsou např.semínka a ořechy. Vyhněte se houbám a kysanému zelí. Jezte pomalu a jídlo dlouho žvýkejte. Den je vhodný pro změny v životě, jak vnější, tak vnitřní. Procházka vám udělá dobře. Dnes také přichází očištění skrze slzy. Nestyďte se vyplakat. Je užitečné poznat pravou příčinu slz a s ní pak pracovat. Je také vhodný den pro práci s bylinkami a na cestování. Jezte jen jídla, která jsou vám prospěšná a dělají vám dobře, jinak se mohou objevit křeče v žaludku a problémy s trávícím ústrojím.
PRANOSTIKY
Moc hub srpnových – moc vánic sněhových
ZDRAVÍ
Ve dnech Vah můžeme cítit především kyčle, boky, močový měchýř a ledviny. V těchto dnech je snadné dostat zánět močového měchýře a ledvin. Dbejte na to, abyste tyto oblasti drželi v teple. Sezení na kamenech nebo vlhké trávě je právě teď to nejhorší. Dobré je odpoledne mezi 15. a 17. hodinou hodně pít, aby se měchýř a ledviny dobře protáhly. Pomáhá i gymnastika zaměřená na kyčelní oblast. Také bychom měli něco udělat pro čištění krve. Vhodné je pít bylinné čaje na čištění ledvin.
 

Den narození 3 - KAMARÁDSTVÍ

Pod vlivem této vibrace můžeme najít lidi mentálně zdatné, optimistické, přímočaré, inteligentní. Projevují se originálním způsobem myšlení, spoustou nových nápadů, jsou nadaní pro práci v týmu. Rychle navazují kontakty, jsou velmi komunikativní, rádi vyměňují své myšlenky a nápady, vynikající vyjadřovací schopnosti.
Těmto lidem je cizí nečinnost, jsou neustále v pohybu, jsou rádi středem pozornosti a také je ve společnosti nepřehlédnete (obzvláště pokud je v datu přítomna pětka). Jsou schopni pracovat na více projektech najednou. Většinou se vyskytuje vztah k umění, umělecký talent. Lidé pod vlivem čísla tři jsou velmi přitažliví, mají osobní kouzlo a šarm. Milují cestování, rádi poznávají a studují, hledají nové informace.
Ve vztahu potřebují jistou míru nezávislosti.
Pokud se projeví negativní vliv tohoto čísla, jsou to lidé nervní, hyperkritičtí, plni výčitek, manipulativní, mohou trpět depresivními stavy a snadno podlehnou vlivu ostatních, mění své názory.
Uplatní se v oblastech, kde mohou využít svoji schopnost komunikace, práce s lidmi, tvůrčí potenciál.
Známé osobnosti narozené 3. dne :
Milan Lasica, Waldemar Matuška, Ludvík Ráža, Leoš Janáček, Franz Kafka, Tomáš Baťa, Mel Gibson, Eddie Murphy, Tom Cruise, James Brown;
Jiřina Bohdalová, Klára Vytisková, Jana Švandová, Eva Jurinová, Olga Scheinpflugová, Roseanne, Maria Callasová, Josephine Bakerová.

Vtipy

25 výročie manželstva
- Drahý, čo dostanem ako darček k výročiu?
- Kúpil som zájazd do Číny.
- Príjemne prekvapená manželka sa pýta:
- Taký pekný dar, a to len k 25 výročiu!
Čo také by si mi asi kúpil, keď budeme mat 50 výročie?
Prídem Ťa vyzdvihnúť

Nápis v škótskom kníhkupectve:
"Kupujte knihy už teraz, aby ste si ich mohli v pokoji prečítať skôr, ako ich venujete ako darček k Vianociam."

Ide misionár po púšti a naraz sa pred ním zjaví lev. Misionár sa začne modliť:
"Pane bože, daj tomu levovi kresťanské city."
A ten lev sa postaví na zadné, vzopne ruky a hovorí:
"Ďakujem ti Hospodine za jedlo, ktoré teraz prijmem."

"Človeče, už tretí deň sa mi nechce robiť. Čo to môže znamenať?"
"Asi, že je už streda..."

Manželka oznamuje manželovi:
" Idem na päť minút k susedke, tak nezabudni každú polhodinu pomiešať polievku."

Učiteľ sa pýta na hodine fyziky:
Telesá sa teplom rozťahujú a zimou sťahujú. Vedel by niekto uviesť príklad?
Jurko sa hlási:
Prázdniny sú v lete dlhšie a v zime kratšie

Šéf blondínke:
"Váš nástupný plat je 300 €.
" Neskôr môžete mať plat 500 €."
Blondínka:
"Tak ja teda prídem radšej neskôr."

1-3august2011.jpg 2-3august2011.jpg

vtip1.jpg vtip2.jpg vtip3.jpgvtip4.jpg

vtip5.jpg vtip6.jpg vtip7.jpgvtip8.jpg

4.8.2011

Anelaaja - Cezmínko krásný čtvrtek přeji a zdravím!!!!
Št, 04/08/2011

13881 včera 9x - Měsíc putuje znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy ovlivňují zejména ledviny a močový měchýř, proto pozor na prochladnutí. Důležitá jednání odložte raději na jiný den.
6. lunární den
Jeho symbolem je Jeřáb. Je to pozitivní den, spojený s krásou, láskou, radostí, intuicí a vůněmi. Dopřejte si aromatickou masáž, zapalte si vonnou tyčinku nebo aromalampu. Zkrášlovací kůra se nemine účinkem. Vesmírná energie se dnes projevuje skrze hlas, proto muzikoterapie je vhodným prostředkem, jak se dnes očistit. Zazpívejte si cokoli vás napadne. Zazvonilo vám dnes v uších? Pokud ano, znamená to, že jste v souladu s proudy kosmické energie, které k vám přicházejí. Sny, které se vám dnes budou zdát, se splní. Mohou se objevit problémy s dýchacími cestami. Je to reakce na znečištěné životní prostředí. Pomůže vám dechová jóga.
PRANOSTIKY – 4.8. Dominik
Parno na Dominika zvěstuje tuhou zimu
Čím více puká půda na Dominika, tím více ještě bude svítit slunce
STRAVA
Ve dnech Vah tělo dobře zpracovává tuky. Jezte madle, pistácie, ořechy a různá semínka. Dnes můžete v menším množství i sladkosti, avšak pozor – Měsíc přibývá a naše tělo také snáze přibývá na váze, proto se nepřejídejte! V I. čtvrti by na vašem jídelníčku měla převažovat živá strava, čerstvá, tepelně neupravovaná. Jezte hodně sezónního ovoce, konzumujte čerstvou zeleninu, ovesné vločky, kukuřici, fazole, sóju a jiné luštěniny. Ze zeleniny je vhodný květák a brokolice. Jídla dostatečně kořeňte, k dochucení používejte zejména česnek. V menší míře můžete sýry, maso a vejce, ale mléku se dnes vyhýbejte. Ve dnech Vah omezte také solení. K pití si dejte čaj z květů rostlin a čerstvých bylin, například měsíčkový, heřmánkový nebo třezalkový.
KRÁSA
Dopřejme si péči o pleť, zkrášlující koupele, úpravu vlasů, manikúru, pedikúru. Udělejte si pleťovou masku a zábal proti celulitidě.
Vhodné éterické oleje a vůně: růžový olej, růže, pižmo, pomeranč, jasmín
DOMÁCNOST
Váhy jsou vhodné pro větrání bytu, sklepa, vyvětrání peřin a matrací venku. Udělejte úklid ve spíži. Provádějte drobné opravy, domácí práce a nákupy. Můžete vymalovat byt a natřít plot, barvy budou dnes dobře schnout. Umyjte okna, udělejte pořádek ve skříních a v prádelníku. Zkrášlujte svůj příbytek, dnes máte velmi dobré estetické cítění.
ZAHRADA
Dny Vah jsou dny květu s klesající silou. Je to neutrální znamení, skoro pro žádnou práci na zahradě není tento den zvlášť nepříznivý ani zvlášť příznivý. Můžete očkovat růže. Zahrňte je mulčem, aby půda kolem nevysychala. Vysejte pozdní květák. Udělejte si pořádek v nářadí, nabruste pilky a nože, vyvětrejte sklep. Sklízejte a sušte květy bylinek a léčivých rostlin, například měsíček, levanduli, šalvěj. Upravte skalku a bylinkovou zahrádku.

Den narození 4 - STABILITA

Lidé narození 4. dne jsou velmi praktičtí, zruční, fyzicky zdatní. Projevují se jako houževnatí, odpovědní, konzervativní, stojící pevně nohama na zemi. Vše si umí dobře zorganizovat, potřebují vidět reálné výsledky za svým úsilím, vytrvale sledují své cíle. Pevný řád a pravidla jim dávají pocit jistoty.
Pro svůj vnitřní klid potřebují stabilní zázemí. Nelibují si příliš ve změnách, narušují jejich duševní klid. Metodický přístup je jim vlastní, nikdy nic nepodniknou bez důkladného promyšlení věci. Tito lidé v sobě mívají vrozenou nejistotu, přestože působí navenek velmi sebejistě, zakrývají svoji citlivost.V partnerských vztazích jsou velmi spolehliví, zodpovědní, chápající a soucitní, štědří. Partneři, kteří vás podpoří, kdykoliv to budete potřebovat. Fyzicky vášnivý, stálý a tolerantní.
Mohou být velmi nadaní, ale přesto si nevěří. Tento nedostatek sebedůvěry je může vést k hromadění hmotného bohatství a majetku.
Vybírají si povolání, v nichž manipulují s penězi, banky a finanční úřady, na vedoucích místech, v politice.
Karmický vliv čísla čtyři může tyto jedince vést k opakovaným zkouškám v překonávání problémů, zejména v oblasti sebedůvěry. Během dětství a dospívání mohou být vystaveni zkouškám v podobě dominantního rodiče, časté stěhování či v podobě nemoci.
Negativní lidé s číslem dne čtyři se mohou projevit jako osoba po boku dominantního a despotického partnera jako tichá, ušlápnutá stvoření bez odvahy vzchopit se a snahou se prosadit. Naopak někteří se mohou projevit jako útoční, hrubí a necitelní jedinci bez ohledu na ostatní. Žárlivost a majetnické sklony, posedlost bohatstvím, úspěchem. Lpí na svém postavení. Negativní čtyřka nesnese vedle své osoby jakéhokoliv soupeře, soka. Všechny tyto vlastnosti pramení zřejmě z nedostatku lásky a povzbuzení v dětství.
Známé osobnosti narozené 4. dne:
Juraj Herz, Ladislav Pešek, Oldřich Lipský, Jan Drda, Petr Muk, Jáchym Topol, Antonio Vivaldi, Louis Armstrong, Robert Downey ml., Blanka Bohdanová, Dagmar Pecková, Audrey Hepburn, Alžběta- královna matka, Susan Sarandonová

Vtipy

 Pani učiteľka sa pýta žiakov.
"Deti čo nám dáva sliepka?"
Žiaci odpovedajú: "Vajce."
"Správne. A čo nám dáva ovca?"
Deti sa zamyslia, a potom odpovedajú: "Ovca nám dáva vlnu."
Učiteľka sa zamyslí a pýta sa ich: "Deti, a čo nám dáva krava?"
A deti na to: "DOMÁCE ÚLOHY."

Dežo a chlieb
Učiteľka sa pýta Dežka:
- Dežko, skloňuj slovo chlieb.
- Kto? Čo? Chlieb.
- S kým? S čím? So salámou.
- Komu? Čomu? Mne!

Jano
Mama : Pohni, Jano, dojedz raňajky, lebo zmeškáš do školy!
Jano : Nechcem ísť do školy. Učitelia ma tam nemajú radi, žiaci ma nemajú radi, ani ten školník ma nemá rád.
Mama: Nič sa nedá robiť, musíš ísť.
Jano : Prečo by som musel!?
Mama : Po prvé máš už 45 rokov a po druhé si tam riaditeľom!

Realista
Pani učiteľka sa v škole pýta žiakov čím by chceli byť, až vyrastú, čo ich zaujíma aké povolanie by chceli mať, keď budú dospelí. Deti sa predháňajú vo vymenovávaní všelijakých profesií od smetiara, vojaka, policajta, traktoristu ...... iba keď úplne vzadu sa ozve malý Nácko a nesmelo, ale s istotou povie:
Pani učiteľka, ja keď budem veľký, budem : Bratislavčan !!!!!!!!!!

1-4august2011.jpg 2-4august2011.jpg

jablunkov14400.jpg kvetulce.jpg chlebany10700k.jpgostrava14400.jpg

vtip9.jpg vtip10.jpg vtip11.jpg

5.8.2011

Anelaaja - Cezmínko krásný pátulinek přeji a zdravím!!!!
Pi, 05/08/2011

13980 včera za Jablunkov 10x - Měsíc putuje znamením Štíra, je v přibývající fázi. Štír ovlivňuje pohlavní orgány a močové cesty. Udělejte si preventivní sedací koupel s řebříčkem lékařským, posílíte tak tyto orgány. Dnes je šance prožít lásku a vášeň.
ENERGIE DNE
Klíčová slova dnešního dne jsou: sexualita, impulzivnost, žárlivost, riziko, citlivost, kritika, vnímavost, náruživost, smyslnost, vynalézavost, nadhled. Připravte se na kritiku i na to, že sami budete více kritizovat, jste dnes více citlivější a proto více zranitelní než jindy. Změny se dnes přijímají velmi těžce, člověk vidí věci černobíle. Zvyk je železná košile. Vládnou sklony k temným věcem. Voda dnes pomáhá zklidnit rozjitřené smysly. Procházka kolem řeky nebo rovnou dovolená u moře jsou výborným lékem. V partnerských vztazích se projevuje smyslnost a náruživost, ale také žárlivost a hádavost. Neřešte dnes finanční záležitosti, necestujte a nezačínejte nové vztahy.
7. lunární den
Symboly dne jsou Žezlo, Klíč a Kohout. Dnes se projevují přírodní duchové a živly. Pomocí meditace se na ně můžete napojit. Dnešek je spojen také s hlasem, řečí a krkem. Každé vyslovené slovo bude mít obrovskou moc. Proto nelžete a nemluvte zbytečně a příliš. Nezabývejte se bezdůvodně problémy, souhlaste i s kompromisem. Kdo potřebuje, ať pracuje na korekci řeči a napravuje koktavost. Krk a hlas má spojení s krční čakrou, pokud je zablokovaná, zkuste ji uvolnit masáží s pomocí esenciálního oleje na 5. čakru. Snažte se dnes nic nerozbít ani neroztrhat. Návštěvu zubaře odložte na jindy. Může vás potrápit bolest hrudi, plicní potíže, kašel či ztráta hlasu.
PRANOSTIKY
V srpnu mlhy na výšinách – jistá voda, když v nížinách – to pohoda
ZDRAVÍ
Štír působí silně na pohlavní orgány, močový měchýř a močovod. Preventivní sedací koupele s řebříčkem lékařským a přesličkou teď mohou pomoci při různých ženských potížích. Budoucí matky by se měly chránit před každou námahou a dávat pozor, aby neprochladly.

Den narození 5 - NEZÁVISLOST

Lidé narozeni 5. dne v měsíci jsou otevřeni změně, dojmům, pokroku. Nemají rádi pocit omezení, určování, co a jak mají dělat, požadavky. Pokud tomu tak je, udělají pravý opak. Potřebují prostor, objevování neznámého a sebevzdělávání. Rádi cestují, jsou odvážní, energičtí, nesmírně tvořiví, všestranní a nespoutaní. Vyzařují osobní kouzlo, přirozený šarm. Vyslechnou a dají na názor druhého pouze v případě, že k nim dotyčný přistupuje jako rovný s rovným, nesnesou nadřazené chování.
Jsou to lidé neobyčejně vnímaví. V partnerském vztahu potřebují dostatek prostoru, volnosti a tolerance.
Negativní lidé s tímto dnem narození si až neuroticky střeží svoji svobodu, odmítají se v čemkoli angažovat. Jsou náladoví, nedůtkliví, příliš emotivní.
Uplatnění naleznou tam, kde dostanou naprostou volnost a možnost sebevyjádření, kde mohou udávat tón a určovat pravidla.
Známé osobnosti na rozené 5. dne:
Václav Havel, Petr Čtvrtníček, Marek Vašut, Rudolf Hrušínský ml., Gregory Peck, Walt Disney, Karl Marx; Jitka Zelenková, Evelyna Steimarová, Dagmar Bláhová, Diane Keaton, Raquel Welch.

Vtipy

Fanúšik...
Učiteľka v Bratislave sa pýta, komu žiaci fandí v hokeji.
Všetky deti že.." Slovanu, veď sme Blaváci"
Len Jožko, že Dukle Trenčín Učiteľka: A prečo Dukle, veď si Blavák?
Jožko "Moja mama je z Trenčína, otec sa jej prispôsobil a já som sa prispôsobil rodičom. Všetci fandíme Dukle"
Učiteľka: "Prečo sa opakuješ po rodičoch? Keby bola tvoja mama... šlapka a otec dement, čo by si robil?"
"To by som fandil Slovanu!"

Písmenko
Pani učiteľka hovorí deťom:
- Deti, dám vám hádanku. Je to lesné zviera a keď do názvu doplníte písmeno “d“, vznikne z toho časť tela. Čo je to?
Dlho nikto neodpovedá, a tak sa učiteľka rozhodne, že im to prezradí:
- No predsa laň. A keď pridáme “d“, vznikne z toho dlaň.
Na to Móricko pošepká spolužiakovi:
- Hneď som si myslel, že kuna to nebude

V škole
Úvaha učiteľa na hodine fyziky: Keby žiaci, ktorí sedia v zadných laviciach, boli tak ticho ako žiaci v stredných laviciach, ktorí si čítajú časopisy, mohli by žiaci v predných laviciach ďalej nerušene spať.

Vnuk píše starkým:
"Ahojte,v škole nám vraveli, že sa nemá klamať a mali by sme sa ku všetkým klamstvám priznať, tak vám píšem:
Cez prázdniny som potajomky otvoril jeden z tých veľkých pohárov so slivkovým lekvárom a skoro celý som ho zjedol, aby ste na to neprišli, tak som doňho nasral a vrátil ho do police.
Nato dedko babke vlepí facku:
"Ja... som ti vravel, že je to hovno a ty stále iba zcukornatel, zcukornatel..."

1-5august2011.jpg 2-5august2011.jpg

trencin14000j.jpg

6.8.2011

 

Anelaaja - přeji pohodovou sobotu!
So, 06/08/2011

14079 včera 8x - Měsíc putuje znamením Štíra, je v přibývající fázi. Štír ovlivňuje pohlavní orgány a močové cesty. Udělejte si preventivní sedací koupel s řebříčkem lékařským, posílíte tak tyto orgány. Dnes je šance prožít lásku a vášeň.
8. lunární den
Jeho symbolem je bájný pták Fénix. Je to den proměny a odpuštění. Je vhodný na začátek detoxikační kúry nebo půstu. Je dobré navždy uzavřít minulost. Dnešku vládne alchymie, můžete si připravit lék na svoji nemoc, bude mít maximální účinnost. Dnes však nedělejte nic s ohněm. V těle probíhají velké biochemické změny a reakce. Nejvíce je ovlivňován žaludek a střeva, proto proveďte jejich očistu. Udělejte si půst nebo odlehčovací den.
PRANOSTIKY
V srpnu máš-li hodně slunečnosti, budeš mít vína dosti
STRAVA
Během II. měsíční čtvrti se aktivizuje srdce, žaludek, játra, slezina, slinivka a střeva. Žaludek je citlivý, objevuje se pálení žáhy a potrava se těžko tráví. Pokrmy by měly být lehce stravitelné, převážně vařené. Nejvhodnější je dušená a vařená zelenina, polévky, zeleninové vývary, omáčky, obilné kaše, brambory, těstoviny, kompoty. Nejezte smažená jídla, maso, uzeniny a nepijte studené nápoje. Ve dnech Štíra se také vyhněte kávě, mléku, masu a citrusovým plodům. Jezte hodně vlákniny. Na posílení močových cest jsou vhodné brusinky, pijte tedy brusinkový džus, čaj nebo jezte sušené brusinky. Nejvhodnějším nápojem je teplá převařená voda a bylinné čaje. Dobře vám udělají i borůvkové čaje, ženský čaj a řebříčkový čaj a čaje na očistu ledvin a močového ústrojí.
Východ Měsíce: 14:26
Západ Měsíce: 23:20

Den narození 6 - HARMONIE

Mírná, mimořádně senzitivní a bezelstná šestka bývá důvěřivá, upřímná, s vysokou potřebou harmonie. Jemná, laskavá a taktní, s vytříbeným vkusem, uměleckým talentem a mnohostranným nadáním. Dokáže vycítit situace a využívat umění diplomacie, šestý smysl. Šestka je přístupna kompromisu, dokáže poskytnout oporu svým blízkým. V partnerských vztazích je ohleduplným, milujícím partnerem. Z rodiny čerpá nejvíce podpory a radosti. Ráda se pohybuje v krásném harmonickém prostředí, je schopna urovnat jakékoliv nesváry a nesoulad mezi svými blízkými. V kritických situacích dokáže projevit sílu a přihlásit se o svá práva.
Lidé narození šestého jsou rození učitelé pro jejich lásku k dětem, často se angažují v nadacích a humanitních sférách, umění. Oplývají jistým šarmem, vnitřní krásou a elegancí.
Lidé využívající negativních vlastností šestky jsou příliš zranitelní, naivní, nemají příliš sebedůvěry a snadno si nechají odčerpat sebevědomí. Mohou jednat bez uvážení, nervové napětí a sklony k puntičkářství, pedantství. Snaží se udržet partnera i za cenu vlastní důstojnosti.
Známé osobnosti narozené 6.dne v měsíci :
Jan Werich, Jaroslav Foglar, Jan Svěrák, Jiří Kodet, Jiří Schelinger, Jiří Macháček, Jana Štěpánková, Hana Zagorová, Táňa Fischerová;
Dalajlama, Sigmund Freud, Ronald a Nancy Reaganovi, Valentino, Michelangelo Buonarotti, George Clooney
Jana z Arku, Carol Lombardová, Sally Fieldová, Joni Mitchell.

Vtipy

Pán riaditeľ
Riaditeľ vojde do triedy a hovorí:
"Kto s vás sa považuje za blbca nech vstane."
O chvíľu vstane jeden žiak. Riaditeľ hovorí:
- "Ty sa považuješ za blbca?"
Žiak: "Ooo.. ani nie, ale zdá sa mi hlúpe, že tu stojíte tak sám."

V škole
Pani učiteľka sa pýta detí:
”Kto mi povie jednoduchú vetu?”
Prihlási sa Janko a hovorí:
”Dievča máva.”
”Dobre, teraz tú vetu rozviň.”
...”Dievča máva na vojaka.”
”Dobre, a teraz ju skráť.”
”Štetka...

Rozdelenie sacharidov
Príde podnapitý študent na skúšku z chémie.
Vytiahne si otázku: Rozdelenie sacharidov. Sadne si a napíše:
"Kryštáľový a práškový" a odovzdá skúšajúcej profesorke.
Tá mu na to povie:
- Keď napíšete ešte jedno blbšie rozdelenie, tak dostanete skúšku.
Študent si sadne a napíše "Vanilkový a škoricový".

1-6august2011.jpg 2-6august2011.jpg

10800chlebany.jpgdubova20000.jpg14100trencin.jpg

7.8.2011

Anelaaja - Cezmínko přeji příjemně prožitou nedělenku!
Ne, 07/08/2011

14173 včera 12x 9. lunární den
Jeho symbolem je Netopýr. Dnes se prověřuje, jak člověk pracoval s energiemi předchozích 8 dní a jak se očišťoval. Dnešek je považován za satanský den, lidi to táhne ke zlu a k provozování černé magie. Připravte se na provokace a útoky z okolí, podvodné jednání a lstivost a pokuste se to vše rozpoznat. Snažte se odpouštět, lépe vám to půjde, pokud se do dotyčných vcítíte. Vytvořte si astrální ochranu, aby se k vám nedostala nějaká kletba. Ovšem může z vás být kletba také sejmuta, poproste o to své duchovní pomocníky. Nedívejte se do zrcadla, mohou se v něm objevit astrální bytosti. Dnes je dobré napojit se na energii Matky. Může to být vaše matka, ale i babička z matčiny strany. Uvědomte si tyto svoje kořeny. Sny z dnešní noci se splní. Mohou se objevit bolesti na hrudi a obtížné dýchání.
PRANOSTIKY
V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje
KRÁSA
V přibývajícím Měsíci pomáhají kůži vyživující masáže vhodnými oleji. Na pleť nanášejte pleťové masky. Na vlasy používejte vyživující bylinné šampony. Tělu prospívají masáže a bylinné koupele.
Vhodné éterické oleje a vůně: santal, santalové dřevo, bergamot, karafiát, orchidej, pačuli, ylang-ylang, levandule, citron
ZAHRADA
Dny Štíra jsou dny květu s klesající silou. Zaléváme a hnojíme rostliny, stromy a keře. Doplňte vodu do bazénů, jezírek a napajedel pro ptáky. Zavlažte také kompost, nesmí vyschnout. Štír je ideální pro výsadbu, setí a přesazování. Rostliny vysazené ve Štíru jsou silné a odolné. Můžeme přesadit pokojové rostliny a posekat trávník. Dnes neprovádíme průklest ovocných stromů a keřů, ani kácení stromů. Není vhodný den pro zavařování a uskladňování potravin, mohly by chytnout plíseň. Pokud máte na zahradě slimáky, je vhodný den pro jejich sbírání.
Východ Měsíce: 15:40, Západ Měsíce: 00:03

Den narození 7 - ZKUŠENOST

Citliví, vnímaví lidé, soucitní k problémům druhých. Tato vibrace s sebou nese duchovní zaměření, spirituální povahu, hluboký zájem ve filosofii, alternativních směrech. Přímočaré vyjadřování, neochvějné názory, potřeba vlastní zkušenosti formou vzestupů a pádů. Ignorují společenské a náboženské konvence. Mohou se vyjadřovat velmi originálním způsobem, ztřeštěným smyslem pro humor nebo se naopak uzavřou ve svém soukromí, jsou odtažití, mlčenliví. Nikdy nemluví naplano, jejich názory jsou velmi vyhraněné. Bývají někdy velmi těžko pochopitelní. Vytvoří si svůj osobní prostor, zahalí se závojem tajemství.
Ve vztahu jsou věrní, obzvlášť pokud se jejich přesvědčení a názory shodují s partnerem. Potřebují podporu ze strany partnera.
Vibrace tohoto čísla je zároveň i číslem fyzickým, lidé bývají velmi zdatní a výkonní. Můžeme je proto nalézt v řadách sportovců, ale i mezi vojáky, důstojníky pokud je přítomna čtyřka či osmička. Smysl pro spravedlnost jim dává šanci uspět mezi právníky a v neposlední řadě je nalezneme mezi známými spisovateli a herci pro své originální vyjadřování a smyslem pro detail.
Negativní osoba se může stát závislou na alkoholu, drogách nebo hazardních hrách. Může se projevit jako člověk intrikářský, falešný a to velmi nenápadně.
Známé osobnosti narozené 7. dne v měsíci:
Tomáš. G. Masaryk, Zdeněk Mahler,Jaromír Nohavica, Miloslav Šimek, Oldřich Nový, Ivan Lendl, Johannes Brahms, Charles Dickens, Nicholas Cage;
Lucie Bílá, Eva Holubová, Petra Buzková, Lída Baarová, Dara Rolins, Jitka Asterová, Milena Dvorská, Mata Hari, Marie Curie-Sklodowská, Billie Holiday.

Vtipy

Pepíček
Ptá se Pepíček paní učitelky:
- "Mohu být potrestán za něco, co jsem neudělal?"
Učitelka:
- "To v žádném případě!"
Pepíček:
- "Tak to je dobře. Já jsem totiž neudělal domácí úkol!"

KTO POVEDAL...
Prvý školský deň na americkej strednej škole predstavuje učiteľka nového žiaka, Sakiro Suzukiho z Japonska.
Hodina začína a učiteľka sa pýta:
"Uvidíme, kto ovláda kultúrnu históriu Ameriky?"
Kto povedal: "Dajte mi slobodu alebo ma zabite?"
Hrobové ticho v triede, len Suzuki zdvihne ruku:
"Patrick Henry, 1775 vo Philadelphii."
"Výborne Suzuki a kto povedal:"
"Štát je národ a národ nesmie zhynúť?"
Suzuki sa postaví:"Abraham Lincoln, 1863 vo Washingtone."
Učiteľka sa pozrie na žiakov a vraví:
"Hanbím sa za vás, Suzuki je Japonec a pozná americkú históriu lepšie než vy!"
Zozadu sa ozve tichý hlas: "Bozaj nás v riť, zasratý Japončík!"
"Kto to povedal?" zvolá učiteľka.
Suzuki bez vyzvania odpovedá: "Generál McArthur, 1942 v Guadalcanale a Lee Iacocca v 1982 pri valnom zhromaždení firmy Chrysler."
Trieda je celkom ticho len vzadu sa ozve: "Je mi z toho na grcanie!"
Učiteľka kričí: "Kto to bol?"
Suzuki odpovedá okamžite: "George Bush senior japonskému premiérovi Tanakovi v priebehu obeda, Tokio 1991."
Jeden zo študentov se postaví a otrávene povie: "Môžeš mi vyfajčiť!"
Učiteľka hystericky: "A dosť! Čo to má znamenať?"
Suzuki bez mihnutia oka: "Bill Clinton Monike Lewinskej, 1997 vo Washingtone, Oválna pracovňa Bieleho domu."
Ďalší zo študentov vstane a zreve: "Suzuki je hromada sračiek!"
A Suzuki opäť v pohode: "Valentino Rossi pri Veľkej cene motocyklov v Brazílii 2002."
Celá trieda prepadne hystérii, učiteľka upadá do zúfalstva, plieska dlaňou po katedre, dvere sa otvoria, vojde riaditeľ a kričí:
"Kurva, taký bordel som ešte nevidel!"
A Suzuki, viac-menej pre seba: "Poslanec Fico ministrovi financií Miklošovi pri schvaľovaní štátneho rozpočtu, Bratislava 2003."

jablunkov15000.jpgzitnaradisa200.jpgostrava14800.jpgciernalehota400.jpg

zaskov200.jpgtesare400.jpgraztocno100.jpghybe200.jpg

malatina200.jpg400tesare.jpgprerov500.jpgskycov100.jpg

1-7august2011.jpg 2-7august2011.jpg

8.8.2011

-Anelaaja - Cezmínko krásný pondělní den!!!!
Po, 08/08/2011

Měsíc putuje znamením Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte.. Kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou, pedikúru, saunu nebo bylinnou koupel.
ENERGIE DNE
Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.
10. lunární den
Symbolem je Fontána. Dnes se aktivuje karma. Poznejte svoje kořeny, upevňujte rodinné tradice. Energii čerpejte v rodině a také ji v rodině vydávejte. Zkuste dnes zlepšovat a upevňovat vztahy mezi vašimi blízkými a příbuznými. Dětem vyprávějte historky z jejich nebo svého dětství. Můžete vytáhnout staré fotky a společně si je prohlížet. Odpočívejte u toho, relaxujte, buďte v klidu. Určitě se dnes snažte vyhnout domácímu konfliktu. Vhodný den pro začátek stavby či rekonstrukce domu. Přes dnešní sny se můžete dostat do svých minulých životů. Dnes vám udělá dobře sauna či bylinná koupel s masáží. Pijte dostatek tekutin.
PRANOSTIKY
Srpnový déšť – jako ženský pláč
ZDRAVÍ
Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Může se ohlásit ischias, křečové žíly a stehenní části nohou. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Dobře vám udělá masáž, pomůže uvolnit křečovitě stažené svaly. Vyzkoušejte konopnou mast.Netrénovaný turista pocítí brzy po vycházce bolesti ve stehnech. Dnes není vhodné nutit děti k delšímu chození, mohli by jste jim zprotivit turistiku na celý život, ale krátká procházka všem prospěje. Dbejte na teplé oblečení. Provádějte cviky na rovnováhu a držení těla, chůzi po patách a po špičkách, po vnější i vnitřní straně chodidel. Udělejte si masáž nohou, vhodná je střídavá sprcha studenou a teplou vodou a posilovací cviky na nohy, plavání, běh.

 Den narození 8 - ROVNOVÁHA

mocná energie osmičky značí výkonnost a dynamiku, logické myšlení, vůdcovské schopnosti a organizační talent. Tito lidé jsou obdařeni inteligencí a bystrostí, velkými schopnostmi, mají předpoklady pro podnikání. Jsou houževnatí, mají smysl pro sebedisciplinu, kázeň, povinnost, vlohy pro obchod. Jsou schopní ve všech oblastech, ve svém životě mohou dosáhnout velkých úspěchů. Vibrace čísla osm přináší i velký smysl pro humor a zemitou krásu.
V partnerských vztazích se někteří musí učit vřelosti, ústupnosti a citlivosti a nemyslet jen na osobní prospěch.
Osmička je číslem karmickým, proto se lidé pod jejím vlivem musí naučit v průběhu života udržovat v rovnováze svoje city, myšlenky a činy. Jsou podrobováni zkouškám, které se často týkají problematických vztahů, v oblasti profese, materiálního zabezpečení a finančních nejistot.
Negativní osmička je sobecká, intrikářská, krajně kritická, nedůtklivá, ráda získává výhody na úkor jiných, majetnická.
Známé osobnosti narozené 8. dne v měsíci :
Vlasta Burian, Antonín Dvořák, Vladimír Mišík, Lukáš Vaculík, Alain Delon, Dustin Hoffman, James Dean, Harry Truman;
Sabina Laurinová, Iveta Bartošová, Michaela Kuklová, Karolína Slunéčková, Kim Basingerová, Sigourney Weaverová, Anjelica Hustonová, Sinéad OĆonnor, Pink.

Vtipy

 Po prázdninách
Druhá třída po prázdninách Paní učitelka vítá děti ve škole a ptá se, co dělali o prázdninách.
Hlásí se Alenka: "Prosím, já jsem si hrála na písku."
"Výborně, Alenko. A když napíšeš na tabuli bez chyby PÍSEK, dostaneš kousek koláče". Alenka se soustředí, napíše PÍSEK, a za chvilku si už pochutnává na velkém slaďoučkém kousku koláče.
Pak se hlásí Pepíček: "Prosím, já jsem si hrál na písku s Alenkou!"
"No to je pěkné, Pepíčku. Teď napiš na tabuli HRA, a když to bude bez chyby, dostaneš také koláč."
Pepíček na druhý pokus napíše třesoucí se rukou HRA a už cestou do lavice se zakusuje do koláče.
"A copak jsi dělal ty, Dežíku?", ptá se paní učitelka.
"Prosím, chtěl jsem si hrát s Alenkou a Pepíčkem, ale oni po mně házeli kamení!"
"No to se tedy opravdu zachovali nepěkně! Ale když napíšeš bez chyby BEZPRECEDENTNÍ DONEBEVOLAJÍCÍ RASOVÁ DISKRIMINACE ROMSKÉ MENŠINY, dostaneš koláč i ty."


Výtvarná
Učiteľka v škole hovorí deťom:
- Tak, detičky! Každý z vás dnes namaľuje obrázok, ktorý nejako súvisí s hudbou Ludwiga van Beethovena.
Detičky maľujú a učiteľka sa začne prechádzať pomedzi lavice.
- Janko, čo to maľuješ?
- Ja maľujem peknú smutnú jesennú krajinku, pretože sa mi páči
Patetická symfónia.
- A ty, Marienka, čože to maľuješ?
- Ja maľujem mesiačik, lebo mi učarovala Sonáta mesačného svitu.
V zadnej lavici sa malý Móric snaží a cez celý výkres kreslí
obrovský penis.
Učiteľka sa zhrozí:
- Móric! Dobre vidím? Ty si nakreslil penis?
- Hej... to je Pre Elišku!

turcianskypeter100.jpghricovskepodhradie100.jpgkadan30000.jpg kadan30100.jpg

1-8august2011.jpg 2-8august2011.jpg

 9.8.2011

Anelaaja - Cezmínko krásné úterý přeji a zdravím!!!!
Ut, 09/08/2011

14362 včera za Jablunkov 10x - Měsíc putuje znamením Střelce, je v přibývající fázi. Plánujte, obchodujte, investujte, cestujte.. Kontaktujte staré přátele. Dopřejte si masáž nohou, pedikúru, saunu nebo bylinnou koupel.
11. lunární den
Symbolem je Ohnivý meč. Probouzí se energie zvaná Kundaliní neboli Hadí síla. Je ukrytá na spodním konci páteře, stočená do klubíčka jako had. Při probuzení stoupá po páteři nahoru a pročišťuje naše čakry od různých blokací. Je to velmi silná transformační energie, proto vše, co dnes začnete dělat, se snažte dotáhnout do konce. Raději nevyvíjejte přílišnou aktivitu, spíše se snažte zklidnit. Nepouštějte se do dobrodružství s nejasným koncem, dělejte jen známé věci. Je špatné dnes zabít jakéhokoliv živého tvora. Vyhněte se práci s noži. Pokud vás dnes rozbolí kostrč a páteř, znamená to, že energii Kundaliní špatně využíváte a je dobré provést očistu. Držte půst, recitujte mantry, udělejte si energetické cvičení nebo očistný rituál.
STRAVA
Během II. měsíční čtvrti se aktivizuje srdce, žaludek, játra, slezina, slinivka a střeva. Žaludek je dnes citlivý, objevuje se pálení žáhy a potrava se těžko tráví. Pokrmy by měly být lehce stravitelné, převážně vařené. Nejvhodnější je dušená a vařená zelenina, polévky, zeleninové vývary, omáčky, obilné kaše, brambory, těstoviny, kompoty. Je den plodu, jezte čerstvé sezónní ovoce, ale pouze nalačno. Nejezte maso, čokoládu, smažená jídla, omezte i mléko, uzeniny a kynuté pečivo. Koření bude mít dnes větší sílu, tak to s ním nepřežeňte. Pijte ředěné džusy a ovocné čaje.
KRÁSA
Udělá vám dobře sauna, teplé koupele a masáže. Uvolní se ztuhlé klouby. Vyzkoušejte koupelovou sůl s konopím. Běžte na pedikúru a nechte si udělat masáž nohou. Ošetřete nohy vhodným krémem a odpočívejte s nohama nahoře.
Vhodné éterické oleje a vůně: santal, eukalyptus, vanilka, fialka, rozmarýn, zázvor, jalovec
DOMÁCNOST
Vyčistěte krby, kamna, komíny. Vykuřte místnosti vonnými tyčinkami či pryskyřicovými vykuřovadly. Vhodná je sušená šalvěj, kterou necháte v místnosti doutnat. Vše nepotřebné a staré spalte.
ZAHRADA
Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Jsou velmi příznivé pro sklizňové práce a pro sázení a setí všech plodin, které mají vyrůst rychle do výšky. Popínavé porosty rostou před očima. Vhodný den pro sázení, řez a průklest ovocných stromů a keřů. Dnes nevytrhávejte plevel, hned by zase narostl. Je den plodu, proto sklízíme a zpracováváme ovoce, bobuloviny a plodovou zeleninu, jako cukety, hrách, fazole, rajčata, papriky, kukuřici, dýně. Zavařujeme, konzervujeme, zmrazujeme, připravujeme marmelády a sirupy.

Den narození 9 - MOUDROST

Zajímaví a charakterní lidé, kteří říkají věci na rovinu, schopnost říci pravdu, tak jak ji vidí s předchozím důkladným promyšlením. Přemýšlivost je jejich přirozeností. Devítka hledá hlubší smysl života, zajímá se o otázky z oblasti filozofie, sociologie, náboženství, esoteriky, práva a tradic jiných zemí. Jsou perfekcionisté s vynikajícími analytickými schopnostmi, se smyslem pro spravedlnost. Velmi odpovědní a spolehliví. Často jsou vyhledáváni druhými pro svou ochotu pomoci, cítí odpovědnost za problémy druhých. Jejich velkorysost lidé mnohdy zneužívají, devítky pak zažívají stres. Pro svou vnitřní stabilitu potřebují trávit čas o samotě, v ústraní a klidu, aby si utřídili poznatky. Pokud si čas pro sebe nedopřejí, mohou se vyskytnout problémy se soustředěním, nespavostí a neklid. Bývají komplikovaní, často se setkávají s nepochopením.
Jsou skvělými pedagogy, poradci, psychology, ochránci práv. Uplatnění v sociálních sférách jim přináší pocit naplnění.
V partnerských vztazích jsou chápavými partnery, vzájemná komunikace je pro ně důležitá.
K negativním vlivům devítky patří sklon brát všechno až příliš vážně, strachuje se kvůli maličkostem. Emoce a starosti, příliš povinností a neschopnost odmítnout kohokoli ji mohou natolik zavalit, že se stahne do ústraní.
Známé osobnosti narozené 9. dne v měsíci :
Václav M. Kramerius, Karel Sidon, Antonín Baudyš st., Ladislav Smoljak, Vladimír Menšík, Zlata Adamovská;
John Lennon, John Malkovich, Linda Goodman, Mia Farrow, Joan Baez.

Vtipy

Pýta sa pani učiteľka v škole malého Dežka:
"Ktoré je najrýchlejšie zviera na svete?"
"Gepard."
"Správne Dežko. A ktorý vták je najrýchlejší na svete?"
"Ta gepardov, ne?"


Nová učiteľka zoológie sa na hodine pýta Móricka:
"Chlapče, od akého vtáka je toto vajce?"
"Neviem."
"A toto?"
"Neviem."
"A toto?"
"Takisto neviem."
"Zle, veľmi zle, ako sa voláš?"
Móricko si stiahne trenírky a hovorí:
"Skúste uhádnuť podľa vajec!"

omsenie500.jpg vtip12.jpg ardanovce11600.jpgdubova20500.jpg

hovorany2700.jpg jablunkov15600.jpg kovac4700.jpgkrivoklat2100.jpg

ostrava15200.jpg skalica11100.jpg teskov17000.jpgzatec3600.jpg

mutenice11100.jpg choltice500.jpg jindrichuvhradec6100.jpgliptovskymikulas1500.jpg

jaromer1500.jpg pardubice500.jpg chrudim700.jpgceskakamenice2900.jpg

chodov7800.jpg manetin15400.jpg zdechov15900.jpgcizkov13000.jpg

rajecketeplice1000.jpg senec1000.jpg zilina1000.jpglevoca2700.jpg

1-9august2011.jpg 2-9august2011.jpg

10.8.2011

 Anelaaja - přeji pohodovou středu!!!
St, 10/08/2011

14470 Měsíc putuje ve znamení Kozoroha a je v přibývající fázi. Kozoroh působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Nepodnikejte dnes dlouhé procházky, jděte si raději zaplavat. Je vhodný den na manikúru a pedikúru.
ENERGIE DNE
Daří se v obchodu i v zaměstnání, věci se skvěle organizují a plánují, pravidla se dodržují. Vládne autorita. Jasně rozlišujeme, co je správné a co ne. Vhodný den na pořádání kurzů, seminářů a přednášek a pro začátek nových projektů. Emoce dnes stojí stranou, rozum a materialismus je v popředí. Nenechte se zaskočit chladnějším jednáním a kritikou, je tendence k pesimismu. Můžete mít pocit, že vám nikdo nerozumí. Na druhé straně se ale můžete dočkat odměny či zvýšení platu, vaše práce bude oceněna, přibude vám s tím však také více povinností. Láska, která vznikne tento den, má předpoklad vydržet navždy.
12. lunární den
Má ve znaku Srdce a Číši. Můžete pocítit energii lásky, která k vám přichází z vesmíru. Zkuste se naladit na svoji srdeční čakru, která se nachází uprostřed hrudníku. Vnímejte její barvu, tvar a otevřenost. Pouhým zaměřením pozornosti do tohoto místa srdeční čakru aktivujete a stimulujete. Dnešek je dobrým dnem pro rozdávání dárků. Když se na vás někdo obrátí s prosbou, určitě mu ji splňte, pokud to je ve vašich silách. Dnešek je také vhodným dnem pro usmiřování a obnovování vztahů s lidmi. Rozhodně dnes nezatěžujte svoje srdce tím, že se budete něčím trápit nebo něčeho litovat. Pláč a rozčilování vám přinese jen bolest hlavy.
PRANOSTIKY – 10.8. Vavřinec
Když na Vavřince slunce svítí, budeme hojnost dobrého vína míti
Na svatého Vavřince – hop zemáky do hrnce
Počasí na svatého Vavřince jaké jest, takové se udrží několik dní
ZDRAVÍ
V těchto dnech zbytečně nezatěžujte nohy, obzvlášť kolena, mohlo by to mít trvalejší následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské túry a dlouhé procházky. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Kdo má s koleny problémy, ať je zpevní ortézou nebo obinadlem. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli trénink přehánět. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého. Vhodná jsou cvičení na rozhýbání a zahřátí kloubů, krouživé pohyby trupu a natahovací cviky.

Den narození 10 - SÍLA

Přítomnost nuly dodává lidem narozeným 10. dne hloubku charakteru, jsou emocionálně velmi silní, průbojní, mnohostranně nadaní a nezávislí. Nula zároveň nezávislou jedničku zjemňuje a vnáší entuziasmus, nadhled a ochotu pomáhat, duchovní dimenzi. Propůjčuje vůli, důsledné sledování cílů, ochotu zříci se konvencí, neústupnost a sílu postavit se životním nesnázím. Tito zrozenci jsou sebevědomí, spolehliví, ale také velmi uzavření, málokdy se někomu otevřou. Hloubku vnitřní síly si mnozí neuvědomují a zažívají pocity frustrace, navenek se pak projevují odměřeně a neosobně. Bývá těžké jim porozumět.
Negativní lidé s desítkou mohou své problémy mistrně skrývat. Bývají pyšní, hrdost jim brání požádat o pomoc. Tendence manipulovat s druhými. Sklony propadnout závislostem.
Známé osobnosti narozené 10. dne:
Miroslav Horníček, Vladimír Dlouhý, Ladislav Štaidl, Ivan Hlas, Gustáv Husák, Otakar Motejl, Jan Lucemburský;
Linda Rybová, Livia Klausová, Taťjana Medvecká, Jaroslava Obermaierová
Bono Vox, Richard Burton, Astaire Fred, Linda Enangelista, Sharon Stone, Judy Garlandová.

Vtipy

Na dobrú náladu
Syn arabského šejka, Alah sa rozhodol študovať v SR. Po mesiaci píše domov:
-Slovensko je krásne, ľudia sú tu príjemní a veľmi sa mi tu páči.
Len sa občas trochu hanbím, keď prídem do školy svojím pozláteným mercedesom, zaparkujem pri škole a stretnem niektorého zo svojich profesorov, ako vystupuje z električky. To je celkom trápne.
Za pár dní mu príde šek na milión dolárov a krátka správa od rodičov:
-Nerob nám hanbu a kúp si tiež električku!!!

Na skúške...

Pýta sa profesor prvého študenta:
- Idete autobusom a je hrozné teplo, čo urobíte?
- Otvorím okno.
- Dobre. A teraz popíšte aerodynamické zmeny, ktoré v autobuse nastanú.
- ????
Ďakujem, zapíšte sa na ďalší termín. Ďalší!
Druhý študent, rovnaká otázka, rovnaká odpoveď, rovnaké hodnotenie.
Za pol hodinu je stav zápasu profesor versus študenti 9 : 0.
Ako desiata vchádza pekná študentka. Profesor sa pýta:
- Idete autobusom a je hrozné teplo, čo urobíte?
- Vyzlečiem si košeľu.
- Vy mi nerozumiete, je naozaj teplo.
- Tak si ešte vyzlečiem sukňu.
- Je neznesiteľne horúco, - stupňuje profesor.
- Tak si vyzlečiem aj podprsenku.
To profesorovi vyrazilo dych. Študentka dodáva:
- Ešte si môžem vyzliecť nohavičky,
ale to okno neotvorím ani keby ma
mal pomilovať celý autobus.

ardanovce11700.jpg chodov7900.jpg ostrava15400.jpg bardejov22800.jpg

jablunkov15800.jpgmalacky1100.jpgchlebanyhorne11200.jpgruzomberok1700.jpg

klcov8000.jpg manetin15700.jpg

1-10august2011.jpg 2-10august2011.jpg

11.8.2011

  Anelaaja - Cezmínko krásný čtvrtek přeji a zdravím!!!!
Št, 11/08/2011

14573 - Měsíc putuje ve znamení Kozoroha a je v přibývající fázi. Kozoroh působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Nepodnikejte dnes dlouhé procházky, jděte si raději zaplavat. Je vhodný den na manikúru a pedikúru.
13. lunární den
Má ve znaku Kolo a Přadeno. Dnes se můžeme pokusit rozplétat nitky našeho osudu a nahlédnout do naší karmy. Zesiluje se průtok energie čakrami. Je vhodný den pro začátek vzdělávání se, dnes vám to bude lépe myslet. Sbírejte informace. Daří se magii a okultismu, proto dnes vytvořený magický talisman bude mít velkou sílu. Běžte ven, bude vám velmi dobře mezi lidmi. Dopřejte si s nimi třeba něco dobrého k jídlu, transformace ducha dnes totiž probíhá přes potravu. Ať máte dnes tedy žaludek stále plný! Vyhněte se agresivitě a udělejte si omlazovací kúru. Sny vám sdělí pravdivou informaci.
STRAVA
Během II. měsíční fáze je žaludek je citlivý, objevuje se pálení žáhy a potrava se těžko tráví. Pokrmy by měly být lehce stravitelné, převážně vařené. Nejvhodnější je dušená a vařená zelenina, zejména kořenová, potom polévky, zeleninové vývary, omáčky, obilné kaše, brambory, těstoviny, kompoty. Nejezte smažená jídla, maso, uzeniny a nepijte studené nápoje, dnes se vyhněte i kynutému pečivu. Dny Kozoroha jsou slané dny, sůl je tělem dobře přijímána. Nejvhodnějším nápojem je teplá převařená voda a bylinné čaje, vhodný je heřmánkový. Můžete si dát i suché bílé víno nebo bylinný likér.
KRÁSA
Dnes je vhodný den pro péči o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout. Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka, po které nehty ponořte do zahřátého mandlovéhoči olivového oleje. Dnes je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, vytrhávání obočí a depilace. Vhodný den na masáž ušních boltců, píchnutí ušních dírek, aplikaci ušních svíček a péči o uši. Dobře vám udělají masáže, bylinné koupele, zábaly celého těla a plavání.
DOMÁCNOST
Uspořádejte si doma i v práci vše, v čem máte chaos, ať jsou to rodinné fotografie nebo prádlo v zásuvkách či hromada nevyřízených dokumentů na pracovním stole. Opravy provedené dnes nebudete již muset opakovat. Postavené a vyrobené předměty budou mít dlouhou životnost.
ZAHRADA
Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou. Den je příznivý pro vysazování, sázení a setí kořenové a zimní zeleniny, mýcení a odstraňování náletových dřevin, prořezávání rostlin, okrajů lesa a křovin, pro stříhání živých plotů a pro rytí půdy. Úspěšný bude boj proti hmyzu žijícímu v zemi. Přihnojte květiny se slabou tvorbou kořenů. Dnes můžete sklízet, konzervovat a uskladňovat kořenovou zeleninu. Udělejte si pořádek v zahradním náčiní, opravte poškozené nářadí, ptačí budky a krmítka. Postavte nebo opravte plot, zeď a zahradní cestičky. Založte kompost, pařeniště, skleník nebo vyvýšený záhon. Vše, co dnes postavíte, bude mít dlouhou životnost. Zryjte půdu, kterou jste zryli ve Lvu, zbavíte se tak

Den narození 11 - CITLIVOST

Mistrovské číslo, nadané zvláštní vnímavostí, hlubokou senzitivitou a s darem intuice. Pod vlivem dvou jedniček se shledáme s lidmi velmi otevřenými, přímočarými, silnými, tvůrčími a nekonvenčními s mnohostranným talentem, nezávislí. Jiní pociťují vliv psychické dvojky, snílkové s bohatou fantazií a mimosmyslovým vnímáním, vynikající umělci. Mohou být vnitřně rozpolcení, což je způsobeno odlišným tipem energií, cílevědomých jedniček a citlivé, vstřícné dvojky. Proto je povaha těchto osob mnohdy komplikovaná, nepochopitelná. Bojí se vyjádřit své city, jsou příliš uzavření, trpící nejistotou, sami se nevyznají ve svých citech, jsou velmi zranitelní. Snadno, ale nechtěně vyvolávají nedorozumění. Na druhou stranu jsou schopni hodně vydržet, překonávat překážky, jsou k sobě přísní.
Jedenáctka je číslo karmické, procházející řadou zkoušek. Je třeba zvažovat své myšlenky, slova a činy. Partnerský vztah je pro ně velmi důležitý, potrpí si na klid a harmonické vztahy, jsou něžní, pečující, soucitní a laskaví, diplomatičtí.
Negativní vliv jedenáctky se může projevit hádavost, jízlivost a sarkasmus pokud se ocitne v úzkých. Sklon k agresi a závislostem.
Známé osobnosti narozené 11. dne:
Jaroslav Marvan, Petr Kostka, Martin Štěpánek, Michal Tučný
Olga Havlová, Dana Medřická, Libuše Havelková;
Osho, Salvador Dalí, Thomas Alva Edison, Yul Brynner
Demi Moore, Christina Onassis.

Vtipy

KRÍZA alebo ZÁCHRANNÝ BALÍK EU

Je zamračený deň v malom prímorskom mestečku v Grécku - v krajine zmietanej finančnou krízou prší, ulice sú ako vymetené.
Časy sú zlé, každý má dlhy a všetci žijú na pôžičku.
Jedného dňa sa v mestečku objaví nemecký turista a zastaví sa v malom hotelíku.
Požiada majiteľa, aby mu ukázal izby, možno by si jednu prenajal...
Majiteľ mu dá kľúče od niekoľkých izieb a vypýta si 100 eur kauciu.

Vtedy to začne:

1. Akonáhle potenciálny návštevník zmizne na schodišti, vezme hotelier 100 eur a uteká k susedovi - mäsiarovi, aby zaplatil dlh za mäso...
2. Mäsiar so stoeurovkou beží na dolný koniec mestečka a zaplatí farmárovi na miestnom statku za dobytok...
3. Farmár sa ponáhľa zaplatiť splátku za krmivo a prenájom políčka na miestnom roľníckom družstve...
4. Predseda družstva schytí 100 eur, beží do krčmy a zaplatí sekeru...
5. Krčmár zaplatí štetke, ktorá mu dovtedy dávala na dlh...
6. Štetka uteká naspäť do hotelíka a zaplatí účet za izbu, do ktorej chodila s e x o v a ť - (po slovensky trtkať...)
7. Hotelier položí bankovku na recepčný pult. V tom momente zíde dolu po schodoch nádejný hosť, povie, že sa mu žiadna izba nepáči, vezme
si späť svojich 100 eur a odíde z mesta i z Grécka...

Výsledok:

=> nikto nič nevyrobil
=> nikto nič nezarobil
=> všetci zúčastnení sa zbavili svojich dlhov a s veľkým optimizmom sa pozerajú do budúcnosti...

... a teraz už viete ako funguje záchranný balík EÚ...

(P.S.
Len v tomto malom gréckom mestečku pri celej tej finančnej transakcii nemuseli platiť všetkých tých úradníkov...!)

liptovskastiavnica300.jpg kadan31000.jpg topolcany900.jpgnovemestonadvahom400.jpg

vysokanadkysucou100.jpg kostolanypodtribecom100.jpg krskany100.jpgslatina100.jpg

dvorec200.jpg vrbove400.jpgistebne200.jpg

 zemianskekostolany100.jpg 00001.jpg kadan31100.jpg

1-11august2011.jpg 2-11august2011.jpg

 

12.8.2011

 Anelaaja - Cezmínko krásný pátulinek přeji a zdravím!!!!!
Pi, 12/08/2011

14684 Měsíc putuje ve znamení Vodnáře a je v přibývající fázi. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nepřetěžujte nohy dlouhým chozením. Vhodný den pro návštěvu rodiny a přátel.
ENERGIE DNE
Dnes se vládne vzdušná energie Vodnáře, je čas nových nápadů a plánů. Přitahuje nás vše tajemné, vzrušující a zvláštní, projevuje se vztah k umění. Toužíme po nezávislosti, nenecháme se nijak ovlivňovat, chceme být originální. Nikdo nám nesmí do ničeho mluvit, potřebujeme čas pro sebe na uvědomění si vlastních životních cílů. Zajímá nás, co se děje kolem, i to, jak se věci budou vyvíjet do budoucna. Můžeme plánovat pracovní projekty. Máme plno nápadů, ale stavíme také vzdušné zámky. Dobrý přítel po boku nám pomůže tyto plány postavit na reálný základ. V partnerských vztazích máme spíše citový odstup, ale soucítíme s potřebnými, kterým máme tendenci pomáhat.
14. LUNÁRNÍ DEN
Má ve znaku Trubku. Dnes se otevírá třetí oko. To je energetický bod uprostřed čela kousek nad úrovní obočí, tzv. šestá čakra. Ta souvisí s intuicí a s logikou, pomáhá nám prozřít. Také propojuje minulost s přítomností a budoucností. Může se k vám dostat hodně informací z jinak těžko přístupných zdrojů. Dnes můžete začít něco nového, je pro to velmi vhodný den. Započatá věc pak půjde jakoby sama od sebe. Čtěte a studujte! Ani fyzická práce vám neuškodí. Vyhněte se sladkým a horkým jídlům, jsou namáhána střeva.
PRANOSTIKY
Když srpen zpočátku hřeje, ledový vítr v zimě dlouho věje
ZDRAVÍ
Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Objevují se záněty žil. Kdo má sklon ke křečovým žilám, měl by se v těchto dnech vyhnout delšímu stání, obyčejná procházka po městě se může ve Vodnáři stát zlým snem. Ráno se projděte bosí v trávě. Nohy si během dne pokládejte nahoru a lýtka potírejte vhodnou mastí proti křečovým žilám. Unaveným nohám udělá dobře sprchování střídavě studenou a teplou vodou a masáže ve směru od kotníků nahoru. V tyto dny by se neměly provádět operace křečových žil. Kdo dnes bude mít křeče v lýtkách, měl by do stravy zařadit více hořčíku. Ten se nachází například ve slunečnicových semínkách. Provádíme natahovací a protahovací cviky na podporu krevního oběhu. Cviky s nohami nahoře jsou tedy vhodné, např.“svíčka“.

 Den narození 12 - VŠESTRANNOST

Kombinace spojující samostatnost a rozhodnost jedničky s přátelskou družností a jemností dvojky, bystrost, inteligenci a komunikaci trojky. Máme před sebou jedince velmi společenské, činorodé, přátelské, s dobrým vkusem, osobním šarmem a smyslem pro rodinu. Vztah je pro ně velmi důležitý, jsou upřímní, otevření, rádi hovoří na různá témata. Přitahují je lidé veselí, optimističtí, nezávislí a rychle chápající. Smích patří k jejich životu. Dokáží i vtipně pohotově odseknout. Shromažďují různé informace, jsou zvídaví a rádi poznávají, neustále se vzdělávají, velice rádi cestují. Jemný vliv dvojky vnáší umělecké cítění a nadání, nejčastěji hudební.
Uplatnění naleznou snad ve všech sférách pro svůj mnohostranný talent, bývají velmi úspěšní.
Negativní vliv dvanáctky spočívá v nezávislosti a upřednostňování svých zájmů jedničky a družnosti citlivé dvojky, což může vyvolávat napětí. Někteří jedinci se mohou projevovat jako výstřední, domýšliví, impulsívní a falešní přátelé, s ostrým jazykem a přílišnou kritikou. Sami jsou velice hákliví na jakýkoliv projev kritiky ze strany druhých.
Známé osobnosti narozeni 12. dne :
Pavel Habera, Jan Hartl, Karel Černoch, Jiří Pecha
Jolana Voldánová, Kateřina Winterová, Lucie Benešová;
Abraham Lincoln, Jack London, Bill Cosby, madam Blavatská, Katharine Hepburn, Grace Kelly.

Vtipy

 Výpisy zo žiackych knižiek v ČR
 Hází po spolužačkách sušeným semenem.
 Poznámka: Neustále lítá po třídě a posedává na oknech. Odpověd: Tomu nevěřím. Holub
 Poznámka: O každé přestávce poskakuje z lavice na lavici a usmívá se. Odpověd: Tak jak je možné, že má dvojku z tělocviku?
 Kdykoliv je vyvolán, kouká na mě jako na idiota a ptá se, jestli to myslím opravdu vážně.
 Při hodině hraje piškvorky a pak buď nadává, nebo se hlasitě raduje.
 Při písemné práci chtěl odejít na záchod a vymlouval se, že se posere.
 Byla na záchodě se třemi spolužáky a kouřila.
 Svačí cibuli a obtěžuje zápachem.
 Znetvořila fotografii učitele na nástěnce a smála se.
 Předstíral, že kloktá kyselinu aby ho odvezli z vyučování.
 Nazvracela mi do třídnice.
 Strká si lentilky do nosu a hraje všemi barvami.
 Na otázku, kde je Argentina, utekla na chodbu a pozvracela ji.
 Hází penály po lidech ze školních oken.
 Tváří se inteligentně, ale je úplně blbej.
 Na položenou otázku neodpověděl a dostal záchvat smíchu.
 Poučoval o duležitosti šlapek a skákal tak do výkladu.
 Na otázku, zda má na vysvědčení tři koule, na mě koukal, jako když neumím počítat.
 Skákal mi do výkladu a chtěl vidit můj diplom.
 Při sexuální výchově osahává spolužačky a tvrdí, že se vzdělává.
 Schovává pod lavicí jakési předměty a píchá jimi všechny žačky okolo sebe.
 Přinesl do hodiny prášek na pečení a předstíral prodej drog. Odmítal vše vydat a nyní i přiznat.

Podvod
Mladý adept právnického doktorátu dostane u zkoušek otázku:
"Co je to podvod?"
Podvod je, jestliže mě teď necháte propadnout."
"Jak to?", ptá se profesor.
"Protože paragraf 265 trestního zákoníku zní:
Kdo zneužije nevědomosti něčí aby jej poškodil, dopustí se podvodu..."

Pracujúci Rómovia
Dvaja Rómovia pracuju na ceste. Okolo prechádza trieda žiakov s mladou učiteľkou.
Dežo prestane robiť, kývne hlavou na triedu a povie:
-To by bolo, čo?
-Tá učiteľka? Pýta sa Aladár.
-Ale čoby! Toľko rodinných prídavkov...

 

ardanovce11900.jpg 000002.jpg 000003.jpg000004.jpg

000005.jpg 000008.jpg 000006.jpg 000007.jpg

1-12august2011.jpg 2-12august2011.jpg

 

13.8.2011

 Anelaaja - Cezmínko přeji příjemně prožitou nedělenku!
So, 13/08/2011

14789 včera 12x - Měsíc putuje ve znamení Vodnáře, dnes je úplněk. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nepřetěžujte nohy dlouhým chozením. Vhodný den pro návštěvu rodiny a přátel.
ÚPLNĚK
Při úplňku se projevuje náměsíčnost, nemoci se zhoršují a rány více krvácejí. Zvyšuje se kriminalita a sklon k sebevraždám. Rodí se nejvíce dětí. Lidé pociťují neklid, psychika je napjatá. Časté jsou také změny nálad, emoce jsou nestabilní. Metabolismus pracuje pomaleji, organismus je více oslabený. Ženy bývají podrážděnější a neobjektivní, muži naopak pozorní a vstřícní a mají větší zájem o sex.
PRANOSTIKY
Šedá mlha v srpnu nezdravá
STRAVA
Dnes je úplněk a tělo nejvíce přibírá na váze, proto by strava měla být lehká a dietní nebo si dejte rovnou půst. Jsou ovlivňována střeva, tak je příliš nezatěžujte. Pokrmy by měly být lehce stravitelné, převážně vařené. Nejvhodnější je dušená a vařená zelenina, polévky, zeleninové vývary, omáčky, obilné kaše, brambory, těstoviny, kompoty. Vhodné jsou také luštěniny ve formě kaší. Nejezte smažené a kyselé pokrmy, maso, uzeniny a kynuté pečivo, nepijte studené nápoje. Nejvhodnějším nápojem je teplá převařená voda a čaje z květů bylin, například heřmánkový. Do stravy zařaďte hořčík a selen.
DOMÁCNOST
Ve dnech Vodnáře je dobré vyvětrat celý dům a také sklep, provést i větší úklid. Umývají se dřevěné podlahy. Vhodný den pro malování a lakování. Prádlo bude dnes dobře schnout.
ZAHRADA
Dny Vodnáře jsou dny květu se stoupající silou. Nejsou to však příliš vhodné dny pro práce na zahradě, je dobré omezit se na nejnutnější. Nemusíte-li, tak dnes žádné rostliny nezalévejte. Můžete alespoň opravit plot a vyvětrat skleník, uklidit a očistit zahradní altán. Určitě dnes nepřesazujte žádné rostliny, špatně by zakořenily. Můžete je však alespoň přihnojit. Dnes sklízejte listové a kvetoucí rostliny a byliny, zvláště ty na sušení. Ideální den pro boj proti škůdcům.

 Den narození 13 - ZRANITELNOST

Třináctka se skládá z jedničky, která dává člověku ctižádost a samostatnost, z tvůrčí a společenské trojky s bystrým rozumem. Tato dvě čísla oscilují ke čtyřce, jenž s sebou přináší organizační schopnosti, zodpovědnost. Třináctkoví lidé jsou obdařeni nadáním v mnoha směrech, rádi zastávají zodpovědná místa. Velký důraz kladou na materiální jistotu, tvrdě pracují, aby sebe a své blízké zajistili. Vnitřní nejistota a pochyby o své hodnotě jsou stálým průvodcem, i když dosáhnou velkých úspěchů. I přes svoji zranitelnost a nízké sebevědomí působí velmi sebejistě. Během svého života prochází různými zkouškami, které mají vliv na jejich pocit sebeúcty. Problémy přestanou existovat ve chvíli, kdy si tito jedinci uvědomí svoji hodnotu a uplatní svůj potenciál, až porozumí svým obtížím a vyrovnají se s nimi. Problémy, se kterými se musí vypořádat souvisejí s rodiči a posléze se svými dětmi. Setkávají se již v raném dětství s kritikou a zneuznáním, nedostatkem lásky, vlídnosti a povzbuzení či odloučením a ztrátou, což je velmi poznamenává a z čehož pramenní pocit vlastní nedostatečnosti. Často si volí dominantního partnera. Ve vztazích jde o partnery milující, ochranitelské, věrné a velmi odpovědné. Uleví se jim, když pocítí podporu a projev lásky, uznání, stabilní zázemí. Jedinci velmi statní, zemitá krása.
Uplatnění naleznou ve vedoucích postaveních, v oblasti finančnictví a bankovnictví. Jejich práce je metodická, jsou disciplinovaní a velmi zodpovědní, plni nápadů. Jsou schopni dosáhnout velkých úspěchů. Pokud je jejich moc použita k sobeckým cílům, působí karmicky.
K negativním vlivům třináctky patří přílišná zranitelnost, manipulace, přílišná touha po materiálním zabezpečení. Bývají velmi žárliví, urážliví, kritičtí, tvrdohlaví.
Známé osobnosti narozené třináctého dne:
Petr Hapka, Michal Prokop, Radoslav Brzobohatý, Jiří Pomeje, Jan a Karel Saudkovi;
Helena Růžičková, Tatiana Vilhelmová, Marie Rottrová, Bára Štěpánov.

Vtipy

 Mama je len jedna....
Deti majú za domácu úlohu napísať sloh a majú v ňom pužiť vetu:
"Mama je len jedna".
Učiteľka vyvolá Janka, nech prečíta, čo napísal. Janko číta:
"Moja mama mi každé ráno pripraví skvelé raňajky, nachystá mi desiatu do školy, pribalí musli tyčinku, dá pusu na líčko a odvezie ma do školy. Mama je len jedna." Janko dostane za svoju úlohu jednotku. Marienka napisala:
"Mám rada svoju mamu. Vie sa pekne obliekať, chodí pekne upravená a stále na mňa myslí. Kupuje mi nové šaty a topánočky a veci do školy. Mama zarába veľa peňazí a chodíme spolu s mamou a ockom každý rok k moru. Mama je len jedna."
Učiteľka horko zaplakala nad svojim platom, no Marienke dala jednotku. Napokon vyvolala Móricka. Móric napísal:
"Minule som prišiel domov, zafajčený byt, v popolníku plno špakov, všade popol, rozhádzané fľaše od piva, matka vyvalená na gauči, v jednej ruke pivo, v druhej cigareta, kruhy pod očami a reve na mňa:
-Moooooric, v chladničke sú dve fľaše piva, dones ich sem!
Prídem ku chladničke, otvorím ju a kričím:
- "Mamaaaaaaaa, je len jednaaaa!"

Z obsahu nových šlabikárov
V šlabikároch u kanibalov je napísané:
"Mama je Emu. Ema je mamu."

Pani učiteľka sa pýta Lászla:
-Povedz mi zvieratko na P.
Lászlo odpovie:
-Potkáň.
-A teraz mi povedz zvieratko na D.
-Dva potkáne.
Pani učiteľka len zakrúti hlavou a pýta sa ďalej:
-A teraz na Ž.
-Žeby tri potkáne ...?

000009.jpg 0000010.jpg 0000011.jpg0000012.jpg

0000013.jpg 0000014.jpg 0000015.jpg0000016.jpg

0000017.jpg 0000018.jpg 0000019.jpg0000020.jpg

0000021.jpg 0000022.jpg 0000023.jpg0000024.jpg

0000025.jpg 0000026.jpg 0000027.jpg0000028.jpg

0000029.jpg 0000030.jpg 0000031.jpg0000032.jpg

0000033.jpg 0000034.jpg 0000035.jpg0000036.jpg

0000037.jpg 0000038.jpg 0000039.jpg0000040.jpg

0000041.jpg 0000042.jpg 0000043.jpg0000044.jpg

0000046.jpg 0000047.jpg

1-13august2011.jpg 2-13august2011.jpg

 

 

 14.8.2011

Anelaaja - Cezmínko přeji příjemně prožitou nedělenku!
Ne, 14/08/2011

14899 smeč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - Měsíc ubývá a putuje do 14:53 h ve znamení Vodnáře, pak vstupuje do Ryb. Vodnář působí na lýtka, kotníky a žíly. Nepřetěžujte nohy dlouhým chozením. Vhodný den pro návštěvu rodiny a přátel.
16. LUNÁRNÍ DEN
Je dnem rovnováhy a harmonie a spravedlnosti. Za žádnou cenu se nerozčilujte a ani se nenechte „vyvést z rovnováhy“. Snažte se být v klidu. Dnešek má symbol Motýla. Zkuste si o motýlech něco přečíst, snáze tak pochopíte energii tohoto dne a procesy v něm probíhající. Velmi vhod dnes přijdou posilovací cviky a rituální očista. Nedoporučuje se sex. Nejezte houby ani živočišné pokrmy. Sny vám vyzradí vaši touhu po něčem nebo po někom. Pijte čaje, které čistí krev, například kopřivový.
KRÁSA
Dnes je vhodný den pro barvení a tónování vlasů, dobře působí také vlasové zábaly. Dopřejte si relaxační koupel a masáž. Postačí uvolňující koupel chodidel, kdy do vaničky přidáte koupelovou sůl. Při masírování nohou a lýtek je však třeba opatrnosti, masáž provádějte velmi jemně a směrem k srdci. Je třeba vyhnout se dnes větší fyzické námaze, hýčkejte si nohy speciálními ošetřujícími přípravky. Doporučujeme Krém na nohy s minerály z mrtvého moře. Dnes je vhodný den na pleťovou masku, která působí na rozšířené žilky v obličeji. Nechte si udělat lymfatickou masáž. Prospěje vám také sauna, která podpoří krevní oběh a lymfatickou soustavu.
Zábal pro lesk vlasů
1 lžíce olivového oleje, 2 kapky éterického oleje Rozmarýn, 1 kapka éterického oleje Šalvěj, 1 kapka éterického oleje Tymián. Vše smíchejte dohromady a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte působit alespoň 1 hodinu, poté smyjte šamponem.
Smetanový zábal na vlasy
Do vlhkých vlasů vetřeme smetanu ke šlehání, vlasy zabalíme do ručníku a necháme 15 minut působit. Poté opláchneme a umyjeme šamponem. Tento zábal je pro lesklé vlasy.
Zábal pro unavené vlasy
1 avokádo, 2 lžíce olivového oleje
Dužinu avokáda rozmačkáme na kaši, do které postupně přiléváme olej. Směs rozetřeme na vlasy, zabalíme do fólie a ručníku a necháme působit 20 minut. Poté vlasy důkladně umyjeme šamponem a opláchneme. Avokádo a olivový olej dodá vlasům lesk a vlhkost.
Recept pro husté vlasy
Chcete-li mít husté vlasy, umývejte je dětským šamponem a poté je vždy opláchněte silným odvarem z černého čaje (čínského). Za pár týdnů poznáte účinek.


Den narození 14 - CÍLEVĚDOMOST

nezávislost, samostatnost jedničky spolu s organizačními schopnostmi čtyřky a její touhou po stabilitě vedou k svobodomyslné, živelné a vnímavé pětce, která vnáší impulsivitu a výbušnost. Tito lidé si rádi o všem rozhodují sami, nesnesou vměšování do svých záležitostí a za svým úsilím potřebují vidět hmatatelné výsledky. Jsou to velice schopní jedinci, vytrvalí, tvořiví a velmi podnikaví, s organizačním talentem. Velmi často dosahují materielních úspěchů, jsou velmi výkonní a realističtí. Jsou skvělí v podnikání, obchodě, reklamě a díky vibraci čísla pět jsou velmi vnímaví, otevření novým nápadům a změnám. Potřebují změnu i ve vztazích, chvíli jim trvá než se usadí, jejich partner by měl být mimořádný a především tolerantní. Zrozenci čtrnáctky s potřebou neustále poznávat mají tendence se vzdalovat, proto je nutné jim dopřát svobody. Po čase začnou upřednostňovat rodinné zázemí, převážně v pozdějším věku. Jsou eroticky silně založení, milují doteky. Ve vztazích dokáží být ohleduplní, v kritických situacích spolehliví a pozorní. Mají tendence podléhat stresu při přílišném tlaku.
Negativním vlivem tohoto čísla bývá přílišná výbušnost, netrpělivost a pedantství, diktátorství, sklon k alkoholu.
Známé osobnosti narozené 14. dne :
Karel IV., Jan Masaryk, Petr Nárožný, Josef Abrhám, Karel Gott, Bořek Šípek, Michal David, Stella Zázvorková, Míla Myslíková, Jana Kratochvílová, Sára Saudková, Albert Einstein, Ingmar Bergman, princ Charles, Džav. Nehrú, Faye Dunaway.

Vtipy

Inžinieri a manažéri
Cestuje skupina inžinierov so skupinou manažérov vo vlaku. Každý manažér má svoj cestovný lístok, inžinieri spolu len jeden. Zrazu jeden z inžinierov zvolá:
- "Ide sprievodca!" a všetci inžinieri sa natlačia do jedného WC.
Sprievodca skontroluje lístky manažérom a vidí, že dvere na WC sú zamknuté. Zabúcha:
- "Cestovný lístok, prosím!"
Z WC sa spod dverí vysunie jeden lístok, sprievodca ho cvakne, prestrčí späť, poďakuje a spokojne odchádza. Na spiatočnej ceste manažéri majú len jeden lístok a čuduj sa svete, inžinieri nemajú žiadny. Jeden z manažérov zakričí:
- "Ide sprievodca!" a všetci manažéri sa utekajú schovať na WC.
Inžinieri trochu pomalšie odchádzajú na ďalšie WC. Posledný z inžinierov, ešte než sa schová, zabúcha u manažérov:
- "Cestovný lístok, prosím!"
A aké z toho vyplýva ponaučenie? Manažéri často používajú inžinierske riešenia bez toho, aby im rozumeli.

Domáca... v škole
Jano: ,,Máš domácu?"
Jožo: ,,Hej."
Jano: ,,Dobre, tak nalej."

Politika
Pani učiteľka príde do triedy a hovorí deťom:
"Dnes sa budeme rozprávať, ako máte radi pána Fica."
Prihlási sa Anička a hovorí:
"Ja ho mám tak rada, že by som si ho nechala vytetovať na rameno."
Pani učiteľka sa jej pýta, prečo.
Anička odpovie:
"Pretože keď budem rásť, tak pán Fico bude rásť so mnou."
Prihlási sa Janko:
"Ja by som si ho nechal vytetovať na pipíka."
Pani učiteľka sa spýta:
"Prečo práve tam?"
Janko: "No, buď pôjde do pu .. , alebo bude visieť."

Zápočet
Záchody na vysokej škole po zápočtoch. Z jednej kabínky:
- Tak čo, dostal si zápočet?
Z druhej kabínky:
- Nedostal, ten blbec mi ho nechcel dať!
A z tretej kabínky:
- Ani nabudúce ti ho nedám!

 

0000045.jpg 0000048.jpg 0000049.jpg0000050.jpg

0000051.jpg 0000052.jpg 0000053.jpg0000055.jpg

0000056.jpg 0000057.jpg

1-14august2011.jpg 2-14august2011.jpg

 

 15.8.2011

 Anelaaja - Cezmínko přeji krásný pondělní den
Po, 15/08/2011

15026 - Měsíc prochází znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Vyhněte se dnes alkoholu, věnujte se umělecké tvorbě, odpočívejte, meditujte..
ENERGIE DNE
Fantazie pracuje na plné obrátky, jsme přitahování fantastičnem a mystikou. Rozum předává vládu emocím, vnitřní svět je barvitější než povrch. Čas k meditaci a ponoření se do sebe. Ke slovu se dnes také dostává romantika. Jsme pohostinní, umíme vytvořit klidnou a příjemnou atmosféru, ideálně ve spojení s hudbou a vodou. Praktické věci odložte na jiný den, dnes vládne tvořivý duch, proto zpívejte, malujte, tvořte!
17. lunární den
Tento den má ve znamení Zvon. Je dnem ženské energie, jeho patronkou je bohyně Šakti, která je symbolem ženství. Smějte se, oslavujte, tančete, užívejte si života, dopřejte si svobodu. Je to vhodný den k uzavření sňatku! Nevyvolávejte spory, vyhněte se hněvu a nepijte přílišné množství alkoholu. Snažte se být dnes v harmonii. Dnes je vhodný den pro partnerské vztahy a sexuální kontakty. Sny z dnešní noci se do tří dnů splní. Léčení budou dnes úspěšná. Lidé s poruchami štítné žlázy budou mít větší sklony ke hněvu a hádkám.
PRANOSTIKY – 15.8. Nanebevzetí Panny Marie
O Nanebevzetí Panny Marie jasno před východem slunce, nastane požehnaný podzimek
Panna Maria vlaštovky svolává
Pak-li o Nanebevzetí Marie Panny prší, tak padesát dní mokrých k očekávání máme
Je-li jasno a teplo o Nanebevzetí Panny Marie, bývá dobré víno
ZDRAVÍ
Ryby mají vliv na chodidla, chůzi a lymfatický systém. V Rybách působí vše, co do těla dostaneme, mnohem intenzivněji než v jiných dnech. Alkohol, nikotin a různé jiné jedy se proto nyní snažte vynechat. Závislosti vznikají rychleji než v jiných dnech. Ryby působí na nohy. Nohy jsou velmi důležitou a citlivou částí těla. Když je nemocná noha, je nemocný celý člověk. Každá část těla se odráží v reflexních zónách nohou a může být ovlivněna masážemi reflexních zón na ploskách nohou. Palci tlačíme na jednotlivá místa asi 1 minutu, tlak postupně zvyšujeme. Kroutíme a povytáhneme také všechny prsty u nohou. Tyto masáže mohou pomoci uvolnit křeč či napětí v těle a pomáhají odvádět škodliviny z těla. Chodidlům udělá dobře také koupel s mořskou solí. Nestůjte dlouho na jednom místě a udržujte dnes nohy v teple.

Den narození 15 - ODVAHA

aktivní a cílevědomá jednička s dobrodružnou, nespoutanou pětkou oscilují k harmonii milující šestce s touhou pomáhat druhým. Nezávislí, odvážní, hrdí lidé, kteří se dokáží chovat velmi vzpurně, nesmírně milují dobrodružství, pobyt v přírodě a přesto jsou ve skrytu duše citliví a zdrženliví, střežící své soukromí, zachovávají si odstup. Dokáží se vyjadřovat tvůrčím způsobem, především prostřednictvím hudby, výtvarného umění. Přestože milují svobodu a volnost, nalézají zároveň uspokojení v harmonickém rodinném prostředí, milují děti a potrpí si na pochvalu, drobné něžnosti. Pokud v tomto ohledu strádají, propadají smutku, stresu a depresím, také mohou propadnout různým závislostem. Uplatnění naleznou např. v uměleckých oblastech, tvůrčích činnostech, v oblasti esoterického významu pro jejich mimosmyslové vnímání. Vibrace těchto tří čísel je schopna dosáhnout velkých úspěchů a vysokého, vůdčího postavení.
Negativní vliv této vibrace se projevuje jako vnitřní nejistota, přílišné sebeprosazování, žárlivost, netrpělivost, útočnost, přílišná kritika.
Známé osobnosti narozené 15. dne:
Jan Kraus, Vlastimil Brodský, Jiří Šlitr, Jaromír Jágr, Petr Haničinec Jaroslava Adamová, Lucie Zedníčková, Kateřina Neumannová;
Napoleon Bonaparte, Martin Luther King, Friedrich Nietzsche, Rembrandt, Renoir, Claudia Cardinale, Agatha Christie, princezna Anna.

Vtipy

Cicavec
Učitelka: "Ktorý cicavec nemá zuby?"
Jožko: "Náš dedko."

Múdrosť
Čo môže dať učiteľ žiakovi
Raz prišiel profesor na na našu hodinu. V ruke niesol igelitku. Vybral z nej veľkú sklenenú fľašu a položil ju na lavicu. Poukladal do nej kamene jeden vedľa druhého až po vrch. Pýta sa, je fľaša plná? My, že je!
Profesor nepovedal nič, iba mlčky siahol do tej tašky a vybral vrecko. Mal v ňom menšie kamienky a tie nasypal ku tým veľkým, a znova sa pýta.
Je tá fľaša plná? A my mu jednohlasne odpovedáme, že už hej.
Znovu nič nepovedal, iba siahol do tašky a vybral sáčik s pieskom. Ten vsypal do fľaše až zaplnil ju úplne po okraj. Obráti sa ku triede a hovorí.
Až teraz je plná. Tá fľaša je ako váš život a tie kamene sú podľa veľkosti tie dôležité veci v ňom. A piesok to úplne nepodstatné. Keby ste dali do fľaše najskôr piesok, už by sa vám tam nedal ani jeden kameň, či už väčší, alebo menší...

Aby som ti urobil radosť
Jožko v škole dostane trest - stokrát napísať "Nebudem tykať pani učiteľke". Na druhý deň prišiel do školy a pani učiteľka sa ho pýta:
- Jožko, prečo si to napísal dvestokrát a nie stokrát?
- Aby som ti urobil radosť.

0000054.jpg 0000058.jpg 0000059.jpg 0000060.jpg

0000061.jpg

1-15august2011.jpg 2-15august2011.jpg

 

 16.8.2011

Anelaaja - Cezmínko krásné úterý přeji a zdravím!!!!
Ut, 16/08/2011

15130 včera 9x za Jablunkov - Měsíc prochází znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Vyhněte se dnes alkoholu, věnujte se umělecké tvorbě, odpočívejte, meditujte..
18. lunární den
Tento den nám nastavuje Zrcadlo, které je také dnešním symbolem. Vše, co se dnes děje, odráží naši podstatu a my můžeme vyhodnotit, jak se sami na sebe díváme. Můžeme se uvidět z jiných úhlů, uvědomit si sami sebe a svůj vývoj. Zkuste dnes shodit masku, kterou nosíte, alespoň sami před sebou. Soustřeďte se v tento den především na sebe, ale můžete pomoci i jinému člověku. I vy jste pro druhé zrcadlem. Je vhodný den na očistu psychiky i těla. Parfém si dnes aplikujte pouze na oblečení, ne na kůži! Mohlo by dojít k alergické reakci. Sny z dnešní noci se brzy splní. Dnes není vhodná konzumace živočišné potravy a alkoholu, naopak ořechy a kvalitní rostlinný olej vám udělají dobře.
PRANOSTIKY – 16.8. Roch
Na svatého Rocha přibude brambor trocha
Ke svatému Rochu bývá hojnost hrachu
STRAVA
Naše tělo ve dnech Ryb dobře zpracovává sacharidy, můžete si tedy dopřát sladkosti, med, mák a pečivo, ovšem raději jen dopoledne. Dopřejte si kysané mléčné výrobky. V začátku III. fáze Měsíce se aktivizují ledviny, tak je příliš nezatěžujte. Odpoledne vypijte ledvinový čaj. Dopřejte si stravu převážně živou a čerstvou, tepelně neupravovanou. Vhodná je čerstvá zelenina (kromě papriky), sezónní ovoce (ne citrusy), luštěniny, ořechy, semínka a klíčky, zeleninové a ovocné šťávy, nevařené kaše, česnek. V menší míře jsou povoleny také vejce a sýry. Pijte minerálky, čistící a ovocné čaje, vynechte kávu.
KRÁSA
Udělejte si koupel s koupelovou solí nebo bylinkami. Dnešek je nejméně vhodným dnem pro stříhání vlasů, často se pak tvoří lupy. Také s mytím spíše počkejte na vhodnější den. Vyhněte se stříhání a upravování zarostlých nehtů, stále by dorůstaly špatně. Udělejte si koupel s aromaoleji a masáž chodidel, běžte do sauny. Pečujte nejen o tělo, ale také o svoji duši – pusťte si relaxační hudbu, čtěte, odpočívejte, meditujte, nechte se hýčkat..
Vhodné éterické oleje a vůně: máta, bergamot, pryskyřice, olibanum, vetiver, šalvěj muškátová,
DOMÁCNOST
Perte prádlo, čistěte a umývejte předměty, nábytek, podlahy (ne dřevěné) .. Špína půjde dobře dolů. Dnes je vhodný den na odčervení zvířat.
ZAHRADA
Dny Ryb jsou dny listu se stoupající silou. Zalijte a pohnojte pokojové rostliny a trvalky. Zavlažte jehličnany a stálezelené dřeviny. Zkontrolujte zahradní jezírko, zbavte ho nečistot, dopusťte do něj vodu. Dolijte vodu také do napajedel pro ptáky. Je vhodný den pro hledání pramene na studnu. Připravte si přírodní hnojení – kopřivovou jíchu. Sklízejte listovou zeleninu a byliny určené ke zmrazení. Ostatní zeleninu a ovoce sklízejte pouze k okamžité konzumaci, dnes nejsou vhodné dny na sušení a zavařování.

Dobrý recept z húb

Paštéta z húb a kuracích prsíčok

Potrebujeme:
•200 g čerstvých šampiňónov
•150 g húb (môžu byť aj zmrazené)
•150 g uvarených kuracích pŕs
•1 väčšiu cibuľu
•70 g uvarenej ryže
•80 g prerastenej údenej slaniny
•2 vajcia
•mleté čierne korenie
•soľ
•sušený tymián
•lístky čerstvého tymiánu
•lístky šalátu
•4 plátky anglickej slaniny
•olej
Postup:
1. Na mäsovom mlynčeku pomelieme 160 g šampiňónov, čerstvé huby a vychladnuté kuracie prsia.
2. Zvyšnú časť šampiňónov pokrájame na plátky, ktoré orestujeme v panvici na oleji.
Nadrobno pokrájanú cibuľu speníme na oleji spolu s nakrájanou slaninou.
Po vychladnutí všetko spolu s ryžou a vajcami pridáme k pomletej mase. Vmiešame orestované plátky šampiňónov, podľa chuti posolíme, ochutíme mletým čiernym korením, sušeným tymiaáom a spolu premiešame.
3. Okrúhlu paštétovú formu vyložíme plátkami slaniny.
Naplníme plnkou a vo vodnom kúpeli varíme 90 minút.
Vychladnutú paštétu vyklopíme, nakrájame, ozdobíme lístkami čerstvého tymianu a šalátu.
Podávame s rohlíkmi alebo celozrnným pečivom.

Robila som to iba z dubáčikov bez šampiňónov a varila som to v sáčku na tlačenku... je to prosto výborné.

ardanovce-12300.jpgkadan-32800.jpg trencin15200.jpgjablunkov-17000.jpg

tri-studne12500.jpg sebechleby100.jpg pisecna6800.jpgstaskov200.jpg

manetin17000.jpg neslusa200.jpg chodov8300.jpgvelka-causa100.jpg

kadan32800.jpg ochodnica200.jpg jablunkov17000.jpgmala-causa100.jpg

stvrtok500.jpg ostrava16200.jpg zavada100.jpgbardejov23700.jpg

dezerice200.jpg dolna-poruba500.jpg kalnica1000.jpgborcany200.jpg

andelska-hora1300.jpg sneznica200.jpg ardanovce12300.jpgkrasna-lipa4900.jpg

benesov-nad-ploucnici1600.jpgneratovice8500.jpgkovac4800.jpg skastice4400.jpg

trencin-15200.jpg dubova21800.jpgpukanec200.jpg

velkyrybnik17000.jpgteskov18000.jpg

  1-16august2011.jpg 2-16august2011.jpg

 

 17.8.2011

 Anelaaja - Cezmínko přeji pohodovou středu a děkuji!!!
St, 17/08/2011

15227 - Měsíc putuje ve znamení Berana a je v ubývající fázi. Trpíte-li na migrény, pijte dnes hodně čisté vody a žádnou kávu. Jděte mezi lidi, domluvte si rande, relaxujte s rodinou.
ENERGIE DNE
Dnešní den je energie temperamentní, vládne ctižádost, impulsivnost a ukvapenost. V Beranu máme tendenci „jít hlavou proti zdi“. Máme větší potřebu komunikace, ale pozor na hádky. Láká nás to vyrazit mezi lidi, něco podniknout, nechybí elán a nadšení do různých sportovních aktivit. Také obchodování a cestování dnešní den přeje. Můžete se vášnivě zamilovat, vášeň ale brzy opadne. Beran přeje změnám a novým začátkům. Přednost má přímé jednání. Snažte se vyhnout sporům a neřešte dnes finanční záležitosti.
19. lunární den
Má ve znamení Pavouka a jeho klíčovým slovem je OČISTA. Dnes probíhá očista na fyzické i energetické rovině. Můžete pocítit vliv těžké karmy z minulých životů. Snažte se přemýšlet jen o svých záležitostech, nepleťte se do věcí druhých. Zbavte se negativních myšlenek, nenávisti a zloby. Půjde vám to dnes snáz, vaše duše se očišťuje. Pomůže vám modlitba. Nezapomeňte očistit také prostor, ve kterém pobýváte. Utřete prach, ukliďte, udělejte očistný rituál, například s pomocí svíček, vonných tyčinek nebo vykuřovadel. Na hadřík, se kterým budete čistit domov, kápněte pár kapek esenciálního oleje CITRON, ten zbaví otírané předměty energetických stop. Je vhodné ho také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch.
PRANOSTIKY
Hřímá-li v srpnu, praví že, že budoucího roku hojná úroda a množství deště jest k doufání
ZDRAVÍ
Beran má vliv na oblast hlavy. Lidé náchylní k migrénám to pocítí nejvíce. Pokuste se tento den projít bez stresu a tlaků, připravte si klidný program. Jako preventivní opatření proti migréně doporučujeme pít hodně čisté vody a vzdát se kávy, čokolády a cukru. Snažte se vyhnout tento den prožít bez stresu. Znamení Berana působí také na oči a mozek. Jestli můžete, udělejte dnes pro své oči něco dobrého. Připravte si obklad na oči. Nedívejte se dnes dlouho na televizi a nevysedávejte zbytečně u počítače.

Zákony

Paradox kapitalizmu:
Väčšina našich ľudí musí viac
a viac pracovať, aby menej dostávala.

Cheitova sťažnosť:
Ak pomôžeš priateľovi, ktorý je v núdzi, spomenie si na teba...
pri najbližšej príležitosti, keď bude opäť v núdzi.


Dedov zákon:
Najväčší demokrat na svete je podprsenka, pretože veľké utáča a malé dvíha.

Einsteinova teória relativity:
- Siahni na rozpálenú panvicu a minúta je ako hodina.
- Siahni na rozpálenú ženskú a hodina je ako minúta.

Parkerov zákon:
Krása je vec povrchná, avšak ohavnosť preniká až do kosti.

Princípy politiky:
1. V roku, kedy sa konajú voľby, žiadny politik nehovorí o daniach.
2. Nech hovoria čo chcú, nikdy vám nepovedia celu pravdu.
3. Bez ohľadu o čom sa hovorí, vždy ide o peniaze.

Zákon pána Coopera:
Ak nerozumieš niektorému odbornému výrazu, nemaj strach! Článok zostane aj bez neho úplne zrozumiteľný.

Cambelov zákon:
Príroda cíti odpor k prázdnote panujúcej v hlavách výskumníkov.

Indické príslovie:
Nikdy never svetlu v očiach muža, to len slnko presvitá cez jeho dutú hlavu!

teskov18100.jpg holovousy2000.jpg velkyrybnik17100.jpgdubova22000.jpg

malacky1200.jpg zliechov200.jpg terchova1200.jpglitmanova400.jpg

zaskov300.jpg besenova500.jpg rudina200.jpgzazriva400.jpg

1-17august2011.jpg 2-17august2011.jpg

 

 18.8.2011


Anelaaja - Cezmínko krásný čtvrtek přeji a zdravím!!!!
Št, 18/08/2011

15335 - Měsíc putuje ve znamení Berana a je v ubývající fázi. Trpíte-li na migrény, pijte dnes hodně čisté vody a žádnou kávu. Jděte mezi lidi, domluvte si rande, relaxujte s rodinou.Zavařujte ovoce.
20. lunární den
Jeho symbolem je Orel a je dnem proměny, říká se mu také Kruh života. Sbíhají se do něj všechny energetické svazky. Probíhá duchovní přerod, dnes můžete nahlédnout do zákonů Vesmíru. Pokud si moc nedůvěřujete, raději v ničem neriskujte a nezačínejte nic nového, mohlo by se vám to vymknout z rukou. Věci se budou řešit jakoby samy od sebe. Je dobré věnovat se rodině a hospodaření. Dnes není vhodný den pro jakoukoliv samoléčbu, ani léčbu přes senzibily. Měla by nejasný výsledek, raději tedy neriskujte.
PRANOSTIKY
Teplé a suché léto přivádí za sebou mírný podzimek, tuhou zimu a nejlepší víno
STRAVA
Živná kvalita je dnes bílkovina a to znamená, že bílkoviny nyní zpracováváme snadněji než v jiných dnech. Jezte ryby a drůbež, hrách, fazole, čočku, kukuřici, ovesné vločky, plodovou zeleninu, mléko a mléčné výrobky. Dopřejte si stravu převážně živou a čerstvou, tepelně neupravovanou. Vhodná je čerstvá zelenina (zejména plodová), ovoce, luštěniny, ořechy, semínka a klíčky, zeleninové a ovocné šťávy, nevařené kaše, česnek. Nyní se aktivizují pohlavní orgány, pijte posilující čaje na tuto oblast.
ZAHRADA
Dny Berana jsou dny plodu se stoupající silou a jsou velmi příznivé pro vysazování, zušlechťování, řez a průklest ovocných stromů a keřů. Beran je vhodný k sázíme a setí všeho, co má růst rychle a je určeno k okamžité spotřebě. Můžete sklízet, uskladňovat a konzervovat ovoce a plodovou zeleninu. Z přebytečného ovoce udělejte pečený čaj. Větve ovocných stromů podepřete, aby se nezlomily pod tíhou ovoce. Sklízejte byliny. Ubývající měsíc v Beranu je vhodný pro hnojení obilí, zeleniny a ovoce. Použijte přírodní hnojivo. Ukliďte a vyčistěte zahradní domek a sklep. Ten můžete také vysířit.
 

Zo siení poriadku a práva

K rodinnej bitke došlo potom, keď syn predstavil rodine nevestu a babička utrúsila:
"To vás Pán Boh trestá za to, že sa nemodlíte."
***
K nadmernému užívaniu antikoncepčných prípravkov nútil svoju manželku preto, aby neprišla do iného stavu so susedom.
***
Nepriznávam sa k otcovstvu dieťaťa, pretože menovaná mala styky s podobnými, ako som ja.
***
Stýkali sme sa spolu dlhšiu dobu a ja netvrdím, že sú všetky tri deti jeho, ale bolo by slušné, aby si aspoň jedno vybral.
***
Netušila, že je mŕtvy. Vyzeral totiž normálne ako keď sa vrátil z krčmy.
***
Z očí som mu vyčítala strach a niekoľko rumov.
***
Prehlasujem na čisté svedomie, že Jaroslav bol u mňa celú noc, ale ak spal u Boženy, tak to mu nedarujem a môžete si to škrtnúť aj s alibi.
***
Na svoju obhajobu uviedol, že ju po prvý raz udrel preto, že nepriznala, že mu bola neverná, a druhý raz preto, že sa mu k nevere priznala.
***
Za celú dobu, čo s ňou spávam, som jej vrazil trikrát facku, a to vždy preto, že mi bola neverná so svojím manželom.
***
Manžel ma doma bil. Keď som mu povedala, že to pôjdem dať k súdu, tak mi povedal, nech idem hoci aj do riti. Tak som tu.
***
S priebehom manželstva nie som spokojná. Odporca len zaberá miesto v posteli niekomu, kto by si to viac zaslúžil.
***
Pohlavný styk ma bavil, ale to vyšívanie veľmi nie. A preto náš vzťah na týchto záľubách stroskotal.
***
Pokiaľ sa jedná o dôvody väzby, tak k tým sa nechcem vyjadrovať, ale veľmi sa mi tam nechce.
***
Sťažnosť si podávam, vo väzbe už nechcem byť, pretože tu nie je už ani Horváth, ani Holub.
***
Na otázku, či si nechce podať sťažnosť proti uzneseniu o vzatí do väzby, uviedol: "Nechcem, mne je tu dobre."
***
Poučeniu som rozumel, ale nie veľmi.
***
Nepoznám paragrafy ako trebárs advokát, pretože som slušný a čestný človek.
***
Pri stánku so zdravou výživou som vypil asi štyri vodky.
***
Obvinený priznáva, že nakupoval doláre. Na svoju obhajobu uvádza, že chcel skúpiť všetky doláre, aby Američania nemali na zbrojenie.
***
Kradnem veľmi nerád, ale často.
***
Nič som neurobila, nič som neukradla, prosím vás, už sa to viackrát nestane.
***
Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá 6 až 7 dní.
***
Snažil som sa hliadke vysvetliť, že som toho veľa nevypil, ale asi mi pre podnapilosť nerozumeli.
***
U menovaného bolo nájdené väčšie množstvo pornografických materiálov; ich časť bola ponechaná na stanici pre ďalšie využitie...
 

 

partizanske500.jpg jablunkov17300.jpg ostrava16500.jpgkadan33100.jpg

bardejov23900.jpg jindrichuvhradec7000.jpg strecno400.jpgpodhradie800.jpg

1-18august2011.jpg 2-18august2011.jpg

 

 19.8.2011

 Anelaaja - Cezmínko krásný pátulinek přeji a zdravím!!!!
Pi, 19/08/2011

14434 včera 10x - Měsíc v Beranu je rychlý a impulzivní. Raději dnes dvakrát měřte a jednou řežte, abyste předešli možným přehmatům a neublížili někomu ze svého okolí netaktní poznámkou či žertem. Ostrých výměn názorů se dnes pokud možno úplně vyvarujte, nedopadlo by to dobře. Energii využijte spíš na poli zábavy či ve sportu.
21. lunární den
Tento den je spojen se symbolem Koně a Kočáru. Má dynamickou energii, přináší rozhodnost a odvahu. Mění se struktury našeho nitra i struktury vnější. Energie větru nám v proměně pomáhá, proto buďte venku a oblečte si volnější oděv bílé nebo světlé barvy. Dnes se učte přijímat zodpovědnost, dávejte přátelům sliby, plňte povinnosti, realizujte se v davu. Nebuďte dnes sami, jeďte na výlet. Najděte v sobě rytířské vlastnosti. Dnešek je dnem pohybu, proto můžete odcestovat nebo také změnit bydlení, práci apod. K tomuto dni se váže sedmá čakra Sahasrára, která se nachází na temeni hlavy. Spojuje nás s Vesmírem, s naším Vyšším Já, s univerzální životní silou. Vnímejte tento bod na vrcholu vaší hlavy, zaměřujte dnes na něj pozornost, tím 7.čakru stimulujete a aktivujete. Můžete si představit, jak se skrze ni vlévá z Vesmíru do vašeho těla proud světelné energie a naplňuje vás do té míry, že vyzařujete světlo i do prostoru kolem. Zamručte si „hmmm“, to 7. čakru stimuluje.
ZDRAVÍ
Beran ovlivňuje hlavu, mozek a životní sílu. Dodržujete pravidelný stravovací i pitný režim.
Preferujte libové hovězí maso, ryby a drůbež. Z příloh volte zejména syrovou zeleninu či celozrnné pečivo.
KRÁSA
Udělejte si dnes depilaci, stříhejte a upravujte nehty. Chloupky porostou pomaleji stejně jako nehty, které si dobře udrží tvar. Unaveným očím ulevíte v lednici ochlazenými sáčky vylouhovaného černého čaje.
DOMÁCNOST
V domácnosti volte práce vyžadující razanci. Luxujte, zametejte, vytírejte, myjte okna a na zahradě ryjte záhony nebo sekejte trávu

 Teória pekla

Toto je údajne skutočná odpoveď v teste strednej úrovne z chémie na univerzite vo Washingtone. Odpoveď jedného študenta bola taká "hlboká",  že sa profesor rozhodol podeliť sa s ňou s kolegami na internete.

OTÁZKA - Extra (bonus):
"Je peklo exotermické (uvoľňuje sa teplo) alebo endotermické (absorbuje sa teplo)?"

Väčšina študentov napísala svoje domnienky na základe Boylovho zákona (plyn sa pri rozpínaní ochladzuje a pri stláčaní zahrieva) alebo nejakú inú variantu. Jeden študent ale napísal:
Najprv musíme vedieť, ako sa hmota v pekle mení v čase.

Potrebujeme teda vedieť pomer, v ktorom duše prichádzajú do pekla a pomer, v ktorom z pekla odchádzajú. Myslím, že môžeme predpokladať, že duša, ktorá sa dostane do pekla, už odtiaľ
nevyjde. Takže neodchádzajú žiadne duše. Pre predstavu, koľko duší do pekla prichádza, sa pozrime na jednotlivé náboženstvá v dnešnom svete. Väčšina z nich tvrdí, že kto nie je príslušníkom ich cirkvi, príde do pekla. Od okamžiku, keď existuje viac ako jedno náboženstvo a ľudia nepatria do viac ako jednej cirkvi, môžeme predpokladať, že všetky duše skončia v pekle.
Na základe pomeru medzi natalitou a mortalitou môžeme očakávať, že počet duší v pekle exponenciálne rastie. Teraz sa pozrime na pomer zmeny objemu pekla, pretože podľa Boylovho zákona pre udržanie rovnakého tlaku a teploty musí objem rásť úmerne k počtu prijatých duší.

To nám dáva dve možnosti :
1.Ak sa objem pekla zväčšuje pomalšie, ako v pomere v ktorom prichádzajú duše, tak teplota a tlak rastie, až peklo vybuchne.
2.Ak objem pekla rastie rýchlejšie, ako v pomere k prichádzajúcim dušiam, teplota a tlak budú klesať, až peklo zamrzne.

Ktorý variant je správny?
Ak si spomeniem na výrok Terezy v prvom ročníku, keď povedala:
"Skôr bude v pekle zima, než sa ja s tebou vyspím." A vyspala sa so mnou včera, musí byť správny variant č.2, peklo je teda nepochybne exotermické a už zamrzlo. Záver tejto teórie je, že ak peklo zamrzlo, neprijíma už žiadne duše, zaniklo a zostalo iba nebo, čo je dôkaz božej existencie, ktorý vysvetľuje, prečo Tereza včera v noci kričala: "Ach môj bože!"*

Poznámka: *Tento študent jediný dostal za svoju odpoveď 10 bodov.

luzice300.jpg mostyujablunkova400.jpg chodov400.jpgpelhrimov500.jpg

kadan35000.jpg jablunkov18500.jpg kovac5500.jpgpasohlavky900.jpg

1-19august2011.jpg 2-19august2011.jpg

 

 20.8.2011

Anelaaja - Cezmínko přeji klidnou sobotěnku !
So, 20/08/2011

15525 včera 11 x - Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Pozor na nachlazení a ztuhnutí šíje vlivem průvanu. Můžete dělat plány do budoucna a řešit finanční záležitosti.
ENERGIE DNE
Klíčová slova dnešního dne jsou: stabilita, jistota, finance, klid, zdvořilé jednání, materiální zabezpečení, vznešenost, plánování do budoucna. Dnes se „držíme při zemi“, nemáme tendenci riskovat, ani dělat náhlé změny. Jakékoliv dnešní rozhodnutí je trvalé, den je příznivý pro řešení finančních záležitostí. Proto je vhodné dnes dlouhodobě plánovat, založit spoření nebo začít větší projekty a díla.
22. lunární den
Symbolem je Slon a je to den magie. Přes ni získáváme moudrost a skryté informace. Jakékoliv věštění vám dnes půjde neobvykle lehce a bude silné a hluboké. Můžete zkusit automatickou kresbu. Všímejte si věcí, symbolů a čísel kolem sebe, možná, že vám také chtějí něco říct. Vhodný den pro studium. Nehezké obrazy a věci, které se vám nelíbí nebo z nich nemáte dobrý pocit, odneste z domu. Dnes můžete poznat, co je pro vás dobré a co špatné. Dopřejte si dostatek dobrého jídla, přichází s ním energie. Buďte štědří k sobě i k ostatním. Budete mít sny, které předvídají budoucnost.
PRANOSTIKY
Vesele bude řinčet kosa, je-li v srpnu hodně rosa
ZDRAVÍ
Měsíc prochází znamením Býka, je silně ovlivňována oblast krku. Pozor na jízdu v autě s otevřenými okýnky, mohla by vám ztuhnout šíje. Zvýšené nebezpečí krčních zánětů, bolestí v krku, chrapot, nachlazení. Chraňte krk šátkem. Pijte preventivně čaj proti chrapotu nebo zánětu mandlí, působí v tento den obzvlášť dobře, stejně jako jiné léky proti zánětům v krku. Vhodný je odvar ze šalvěje. Býk působí také na orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji, hlas a uši. Pro člověka, který nemá cvik, se může projev dnes vyslovený stát utrpením a skončit chraptivým skřehotáním. Především v chladném dni by ani uši dnes neměli zůstat nechráněné. Jsou teď choulostivější na průvan a hluk. Namasírujte si jemně krk s esenciálním olejem na 5. čakru. Kápněte si do ucha kapičku třezalkového oleje, předejdete různým ušním chorobám. Dobře vám udělá jemná masáž šíje a uvolňující cviky na krční páteř. Proveďte cvik na aktivaci štítné žlázy, je to tzv. „svíčka“.

Výpisy zo žiackych knižiek

Na hodine dejepisu schválne uvádza iné dátumy.
Váš syn nevhodne dokazuje svoju silu na pracovnej výchove tým, že dievčatám priťahuje zveráky.
Nedovolený vstup do školy.
Pozerá sa na mňa cez zelené priesvitné pravítko a smeje se mi, že som zelený.
Dáva stále pozor, či dávam pozor, a keď si myslí, že nedávam pozor, tak nedáva pozor.
Bez povolenia padá zo stoličky.
Bez vyzvania vybrala na hodine telesnej výchovy kozy a celá trieda cez ne skákala.
Vedomosti vašej dcéry sa rovnajú nule. Pre postup do vyššieho ročníka je potrebné, aby ich minimálne zdvojnásobila.
Napovedá nedovoleným spôsobom.
Dievčatám siaha na mliečne vaky.
Zlomil zemepisnú mapu o hlavu spolužiaka. Plátno to vydržalo, je nutné opraviť rám.
Bije spolužiačku dáždnikom, pričom nie je jeho.
Pravidelne chodí do školy nepravidelne.
Zjedla pomôcky na výtvarnú výchovu.
Olizuje temperové farby a diví sa, že potom zvracia.
Behá po stene.
Spal na hodine tak tvrdo, že ho neprebudil ani príchod pána riaditeľa, ktorý strašne dupe a funí.
Lezie do päťmetrovej výšky na dvojmetrový strom.
Nepíše si čo hovorím, píše iba to, čo potrebuje.
Cez prestávku silno kopal do dverí a keď bol napomenutý, kopol si drzo ešte raz.
Stále sa hlási.
Pľul na schodoch na nižšie postaveného učiteľa vyššieho ročníka, čím znížil jeho vážnosť.
Ohrozoval spolužiakov nožíkom, ktorý potreboval až na tretej vyučovacej hodine.
Smrká mi do výkladu.
Nechá sa od spolužiakov ochytávať a nehlási to učiteľovi.
Svojim spevom úmyselne rušil hodinu spevu.
Neustále sa smeje a odmieta mi povedať na čom.
Vyliezol na okno a tam sa usadil.
Počas písomky vnucuje spolužiačke správne odpovede.
Močí do výšky očí.
Rozbil okno a vyhováral sa, že nemôže dýchať.

hermanice300.jpg senohraby1000.jpg trnava2400.jpgsipkov200.jpg

pecenany200.jpg vysocany200.jpg turcianky200.jpgkrasno200.jpg

1-20august2011.jpg 2-20august2011.jpg

 

 21.8.2011

Anelaaja - Cezmínko přeji příjemně prožitou nedělenku!
Ne, 21/08/2011

12104 gratuluji! - Měsíc ubývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Pozor na nachlazení a ztuhnutí šíje vlivem průvanu. Můžete dělat plány do budoucna a řešit finanční záležitosti.
23. lunární den
Symbolem je Krokodýl. Je to velmi složitý a nepříznivý den. Dnes byste měli provádět očistné praktiky, být sexuálně zdrženliví, obětovat se, kát se a odpouštět. Snažte se nepodléhat zlobě a mstivosti, mohlo by se to obrátit proti vám. Okolí může být agresivní, proto je nejlepší zůstat dnes doma. Stejně by jste toho dnes moc nevyřídili. Nepochybujte o sobě, ani o správnosti své cesty. Vykuřte domov vonnými tyčinkami, nebo jej jiným způsobem očistěte.
STRAVA
Živná kvalita je ve dnech Býka sůl, jezte tedy slaná jídla, se solením to však nepřehánějte, aby nebyly ledviny přetížené. Strava by měla být zemitá a výživná. Je den kořene, proto konzumujte převážně kořenovou zeleninu. K dispozici jsou vám brambory, červená řepa, chřest, cibule, mrkev. Pokrmy dostatečně kořeňte, k dochucení používejte zejména česnek a bylinky. Do jídelníčku zařaďte také klíčky, ořechy a různá semínka. Preferujte vařená a dušená jídla. Můžete si dopřát i mléčné výrobky, ryby a kvašenou zeleninu. Nejsou vhodná smažená jídla, čokoláda ani maso. Pijte čistou vodu ve větším množství než ostatní nápoje, dále jsou vhodné bylinné čaje, například z přesličky.
KRÁSA
Věnujte se čištění pleti, vhodné jsou zábaly a masky proti vráskám, akné a rozšířeným pórům.
Vhodné éterické oleje a vůně: santalové dřevo, růžové dřevo, jasmín, anýz, lilie, hyacint, při nachlazení eukalyptus, ravensára, čajovník, citronové vůně na odlehčení – verbena, citron, mandarinka, grep
DOMÁCNOST
Umyjte dřevěné podlahy a nábytek.
ZAHRADA
Dny Býka jsou dny kořene se stoupající silou. Sklízejte kořenovou zeleninu. Pracujte se zemí, okopejte a prokypřete půdu, založte kompost a vyvýšený záhon. Vytrhejte plevel, zamulčujte vzešlé rostliny. Pohnojte a přesaďte rostliny se slabou tvorbou kořenů. Vše, co dnes zasadíte, poroste pomalu, bude trvanlivé a sklizené plody jsou velmi vhodné na zásoby. Je vhodné sázet zimní kořenovou zeleninu. Úspěšný bude boj proti škůdcům žijícím v zemi. Dnes nezalévejte pokojové rostliny. Můžete zavařovat, uskladňovat do sklepa a konzervovat, obzvláště kořenovou zeleninu, cibuli a brambory. Připravujte dřevo na zimu. Je vhodný den pro plánování zahrady.

Recept na šťastné manželství

1. Moje žena a já chodíme dvakrát týdně na večeři do nějaké dobré restaurace. Nejdřív si dáme nějaký aperitiv a potom obvykle místní specialitu. Přitom si užíváme příjemné společnosti. Ona chodí v úterý, já v pátek.

2. Máme oddělené ložnice. Její je v Brně, moje v Praze.

3. Beru svou ženu všude. Ona však vždycky najde cestu zpátky.

4. Když jsem se zeptal své ženy, kam by chtěla jít na výročí naší svatby, odpověděla, že někam, kde dlouho nebyla. Tak jsem jí navrhl kuchyni.

5. Vždycky se držíme za ruce. Kdybych ji pustil, šla by na nákupy.

6. Má elektricky vyhřívanou postel, elektrický mixer, elektrický opékač topinek, elektrickou kulmu, elektrickou troubu, elektrickou myčku nádobí. Jednoho dne povídá:
- Všude spousta technických vymožeností a já si přitom nemám kde sednout. Tak jsem navrhl, že jí koupím elektrické křeslo.

7. Moje žena mi řekla, že ji zlobí její auto. Prý má vodu v karburátoru. Vzal jsem tašku s nářadím a zeptal se, kde je. Odpověděla, že v rybníku.

8. Nechala si dát v salonu krásy pleťovou masku z piešťanského bahna. Dva dny vypadala skvěle. Pak bahno opadalo.

9. Ráno běžela za popelářem a volala:
- Stihla bych ještě odvoz?
Popelář se jen vyklonil z okénka a řekl:
- Ale jo, naskočte si!
10. Podle statistik je manželství jednoznačně číslo jedna v příčinách rozvodu.

11. Nemluvil jsem se svou ženou dva měsíce. Nechtěl jsem ji přerušovat.

12. Poslední hádku jsem zavinil já. Když se mě žena zeptala, co je v televizi, odpověděl jsem, že tištěné spoje a prach.

ksinna200.jpg krasnaves200.jpg likavka500.jpgruzomberok2000.jpg

levoca3000.jpg hubova500.jpg certizne200.jpgvelkeuherce200.jpg

1-21august2011.jpg 2-21august2011.jpg

 

 22.8.2011

Anelaaja -Cezmínko přeji krásný pondělní den
Po, 22/08/2011

15721 včera 9x - Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Hlásí se revma a počasí bývá proměnlivé. Den je vhodný pro cestování a obchodní jednání.
ENERGIE DNE
Den v Blížencích bývá velmi proměnlivý a neklidný díky vzdušnému elementu, který mu vládne. V myšlení se projevuje mnohostrannost, čilost a obratnost. Je čas flirtování a nezávazných schůzek. Je sklon dělat mnoho věcí najednou, emoce jsou nestálé, býváme zvědaví. Nedivte se, pokud dnes hodiny protelefonujete. Vhodný den pro obchodní jednání, získávání nových kontaktů, cestování a vyřizování korespondence. Přicházejí nové nápady a vize, den přeje tvořivosti a umělecké činnosti.
24. lunární den
Symbolem tohoto dne je Medvěd. Dnes vládne mužská energie. Bortí se vše staré a vzniká nové. Pokud pocítíte bezvýchodnost, je nutné s ní bojovat a nenechat se jí ovládnout. Vždy existuje cesta. Dnešní den má velmi silnou energii, je proto dobré ji využít třeba v náročném fyzickém cvičení, v jakékoliv tvorbě nebo pro léčbu nemocí šamanskými praktikami. Pocítíte příliv nové sexuální energie, touhu po vlastní rodině a dětech, je proto také vhodný den pro početí dítěte. Dnes je dobré zahájit stavbu domu.
PRANOSTIKY
Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima
ZDRAVÍ
Ve dnech Blíženců se často mění počasí, proto revmatici mívají potíže. Revmatické bolesti v oblasti ramen teď velmi dobře reagují na vhodné masti. V chladnějším počasí se dobře oblečte, jinak vás tělo může na sebe nepříjemně upozornit. V tento den můžete udělat něco dobrého pro oblast klíčních kostí a lopatek. Cílená gymnastika na tyto oblasti těla dělá zázraky. To ale neznamená, že zůstanete ušetřeni následné bolesti svalů. Ani ta ovšem není špatným znamením, protože tělo tak dává najevo, že se zbavuje škodlivin. Masáž zad vám udělá dnes dobře. Ve dnech Blíženců jsou ovlivněny plíce, proto je užitečné provádět dýchací cviky na čerstvém vzduchu. Mažte si hrudník bylinnými mastmi a inhalujte nad párou éterické oleje.

Email (z nebies)

Manželský pár z Minneapolis se rozhodl odletět na Floridu, aby se vyhnul obzvlášť studené zimě doma. Manželka potřebovala v zaměstnání dokončit ještě nějaký úkol, a tak se rozhodli, že manžel poletí ve středu a jeho žena jej bude následovat až příští den. Manžel po příletu do Miami v hotelu zjistil, že má ve svém apartmá k dispozici i počítač s internetovým připojením.
Rozhodl se tedy poslat manželce e-mail after playing a bit of poker online.
Při psaní adresy ale vynechal jedno písmenko, chybu nepostřehl a e-mail tak odeslal na špatnou adresu.

Mezitím, kdesi v Houstonu, se vracela jedna žena z pohřbu zesnulého manžela. Její choť byl po mnoho let významný činitel a tudíž přišlo velké množství kondolencí včetně i e-mailem.
Vdova se rozhodla poštu přečíst a už po přečtení prvního e-mailu hlasitě vykřikla a v mdlobách se sesunula k zemi.
Výkřik zaslechl její syn, vběhl do místnosti, uviděl matku ležící na zemi a na stole běžící počítač.

Na monitoru pak četl následující:

Komu: Mé milované ženušce
Předmět: Jsem na místě
Datum: 18.1.2006

Vím, že budeš mým e-mailem překvapena. Tady totiž jsou počítače taky a j ti tedy můžu o sobě poslat zprávu. Právě jsem dorazil a jak vidím, vše je tu připravené i pro tvůj zítřejší příchod. Moc se těším, až tě zase uvidím! Doufám, že tvá cesta sem bude stejně bezproblémová jako byla ta moje.
Tvůj milující manžel

ruskovce200.jpg liptovskatepla500.jpg turcianskastiavnicka800.jpgterchova1300.jpg

banskastiavnica1800.jpg liptovskymichal500.jpg hornesrnie1300.jpgrajcany700.jpg

1-22august2011.jpg 2-22august2011.jpg

 

 23.8.2011

Anelaaja - Cezmínko krásné úterý přeji a zdravím!!!!
Ut, 23/08/2011

15834 včera 9x - Měsíc putuje v Blížencích a je v ubývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Hlásí se revma a počasí bývá proměnlivé. Den je vhodný pro cestování a obchodní jednání.
24. lunární den
Symbolem tohoto dne je Medvěd. Dnes vládne mužská energie. Bortí se vše staré a vzniká nové. Pokud pocítíte bezvýchodnost, je nutné s ní bojovat a nenechat se jí ovládnout. Vždy existuje cesta. Dnešní den má velmi silnou energii, je proto dobré ji využít třeba v náročném fyzickém cvičení, v jakékoliv tvorbě nebo pro léčbu nemocí šamanskými praktikami. Pocítíte příliv nové sexuální energie, touhu po vlastní rodině a dětech, je proto také vhodný den pro početí dítěte. Dnes je dobré zahájit stavbu domu.
STRAVA
Během IV. měsíční fáze se mohou objevit těžkosti s trávením, jídlo si proto tepelně upravujte dušením či vařením. Vhodná je dušená zelenina, omáčky, polévky, povařené ovoce (jablka, hrušky), různé kaše, těstoviny. Jezte kvašenou zeleninu. Není vhodná čokoláda, maso, citrusy, mléko a káva a dnes ani smažená jídla. V Blížencích je den květu, proto si dejte k jídlu kvetoucí zeleninu, např. květák, brokolici, artyčoky. Dnes tělo dobře zpracovává tuk, proto můžete ořechy a různá semínka. Pijte čistou vodu ve větším množství než ostatní nápoje, dále jsou vhodné bylinné čaje z květů bylin. Pokud budete dnes pít mléko, přidejte si do něj špetku skořice, ta pomáhá proti zahlenění. Nepijte sycené nápoje.
KRÁSA
Tělu prospívají masáže horní poloviny těla, relaxační masáže a teplé bylinné koupele. Dnes je vhodný den pro péči o ruce, ošetřete je vhodnou mastí nebo zábalem.
DOMÁCNOST
Větrejte peřiny venku, provětrejte dům a sklep. Ukliďte půdu a podkroví. Vhodný den na střešní práce, na stavbu plotů a tvorbu fasád. Můžete malovat a lakovat. Vyperte si, prádlo dnes bude dobře schnout. Provoňte byt vonnou tyčinkou nebo éterickými oleji v aromalampě.
ZAHRADA
Dny Blíženců jsou dny květu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Boj proti škůdcům a houbovým chorobám bude mít výsledky, proto zkontrolujte nať brambor a rajčata, jestli nejsou napadeny plísní. Pokojové květiny, které dnes pohnojíte budou zase pěkně kvést. Zbavte je suchých listů a odkvetlých částí, prokypřete jim půdu. Vhodný den na sklizeň bylinek na sušení, obzvláště těch na plicní a průduškové nemoci. Ošetřete růže, prohlédněte je, jestli nejsou napadeny nemocí, odstraňte odkvetlé části. Posekejte trávník, vyvětrejte skleník, zahradní chatku a sklep.

Usilovný mravenec

Klasická verze:
Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec se jen dře. Směje se, tancuje a užívá si. Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách, zatímco cikáda se třese zimou a bez jídla brzy umře.

Současná verze:
Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto; postaví si dům a vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec se jen dře. Směje se, tancuje a užívá si. Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách. Cikády, třesoucí se zimou a vyhladovělé, zorganizují tiskovou konferenci, na které se táží, kde vzal mravenec právo na to být v teple a dobře živený,zatímco jiní, méně šťastní, umírají zimou a hladem.
Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje třesoucí se cikády a záběry mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho druhu.
Televizní diváci jsou pobouřeni faktem, že v tak bohaté zemi jsou někteří ponechání utrpení jako chudinky cikády, když si jiní žijí v přepychu.
Interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, musí přece odvádět spravedlivý díl. Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické spravedlnosti a zároveň antidiskriminační zákon se zpětnou platností. Daně jsou zvýšeny,mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal cikády a je mu finančním úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na zaplacení daní ani pokuty.

Mravenec emigruje do Lichtenštejnska.
Televize připraví další reportáž, tentokrát o obtloustlých cikádách, kterým nyní docházejí mravencovy zásoby a to přesto, že jaro je ještě daleko.
Bývalý mravencův dům, nyní sociální ubytovna pro cikády, chátrá za nezájmu cikád i vlády. Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena speciální komise s náklady deset milionů. Mezitím některé cikády zemřou na předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat se o sociální nerovnost a hlavně o cikády.

liptovskypeter200.jpg ivanovce900.jpg liptovskaluzna500.jpghrabovka500.jpg

liptovskaosada500.jpg tovarniky400.jpg lucky600.jpgsvrbice400.jpg

1-23august2011.jpg 2-23august2011.jpg

 

 24.8.2011

 

Anelaaja - přeji pohodovou středu!!!!
St, 24/08/2011

15947 včera 8x - Měsíc ubývá a od 12:30 h putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se dnes partnerovi a rodině, běžte k vodě.
ENERGIE DNE
Dnešek je pod znamením citů. Lidé k sobě mají blíž, mohou však být přecitlivělí. Hlavní slovo má intuice. Ozývá se minulost a také různé formy strachů. Vracíme se do dětství, snadno se rozpláčeme. Je vhodný den pro návštěvy rodiny a zvelebování svého obydlí. Máme také chuť experimentovat ve vaření. Láká nás to k vodě, probouzí se romantické sklony. Můžeme ale také pociťovat nervozitu a podrážděnost, jsme snadno ovlivnitelní. Dnes nezahajujte dlouhodobé projekty ani žádné stavby, nepůjčujte peníze.
25. lunární den
Den je spojený se symbolem Želvy. Je to den, kdy se v nás probouzejí nadpřirozené schopnosti. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu, může přinášet moudrost. Aby jste však získanou moudrost mohli dobře využít, je nutné očistit se na všech úrovních, tedy na fyzické, mentální a duchovní úrovni. Mentální usazeniny ze sebe dostaneme například dechovým cvičením, fyzické zase čistícími bylinnými preparáty. Pro duchovní očistu použijte modlitbu. Zařiďte si, aby jste mohli být dnes alespoň chvíli pouze sami se sebou. Dnes nepospíchejte, vnímejte vše kolem sebe i v sobě. Rozhodnutí nechte na jiný den. Šetřete svůj sluch a uši.
PRANOSTIKY – 24.8. Bartoloměj
Svatý Bartolomi, léto hlavu skloní
Nerostou-li na Bartoloměje hřiby, neočekávej v zimě sněhu
Pěkně-li o Bartoloměji, na pěkný podzim máme naději
Dozrál-li hrozen do Bartoloměje, dobrým vínem sudy naleje
ZDRAVÍ
Síla, která vládne v tento den, vnáší do celkového tělesného pocitu lehký neklid. Převládá vliv na hruď. Rak ovlivňuje také játra, proto nechte noční hýření raději na jiný den, aby játra neměla moc práce. Jste-li choulostiví na játra a žlučník, plíce nebo prsa, pak využijte tento den, aby jste pro tyto orgány učinili něco dobrého. Také žaludek může dnes zlobit (říhání, pálení žáhy), proto se doporučuje lehká strava. Ženy mohou pociťovat nepříjemné napětí až bolest v ňadrech, pomůže jemná masáž krouživými pohyby s použitím vhodných krémů či olejů.

Jak Bůh stvořil...

První den
Bůh stvořil krávu a řekl:
"Musíš jít na pole a po celý den budeš v úmorném vedru pracovat, mít mladé a dávat mléko člověku. Dám ti na to 60 let života."
Kráva odpověděla:
"Takový tvrdý život je moc dlouhý. Nech mě žít jen dvacet let, zbývajících čtyřicet ti vrátím." A Bůh souhlasil.

Druhý den
Bůh stvořil psa a řekl:
"Budeš celý den sedět u dveří domu tvého pána a štěkat na každého, kdo půjde kolem. Dám ti na to 20 let života."
Pes odvětil:
"Štěkat na každého dvacet let je moc těžký úděl. Dej mi jen deset let a těch zbývajících deset ti vrátím."
A Bůh souhlasil.

Třetí den
Bůh stvořil opici a řekl:
"Bav člověka, dělej hloupé věci a donuť lidi se smát. Máš na to 20 let života."
Opice byla proti:
"Dvacet let mám ze sebe dělat blázna? Ani náhodou. Pes ti vrátil deset let, já ti je vrátím také." A Bůh souhlasil.

Čtvrtého dne
Bůh stvořil člověka a řekl:
"Spi, jez, hraj si, miluj se a užívej si života. Nedělej nic, jen se bav. Dám ti na to 20 let života." Člověk vykřikl:
"Cože, jen dvacet let? Ne, ne, to nejde. Podívej, Bože, uděláme to takhle. Kráva ti vrátila čtyřicet let, pes deset a opice taky deset. S mými dvaceti to dělá osmdesát let. Souhlasíš?"
Bůh souhlasil.

Od té doby člověk prvních dvacet let spí, jí, hraje si, miluje se, užívá si života a o nic se nestará.
Dalších čtyřicet let dře jako vůl, aby uživil svoji rodinu.
Pak deset let ze sebe dělá šaška pro pobavení svých vnoučat.
A posledních deset let je to starý mrzout, který štěká po všech lidech okolo.

Pěkný den a makat, už jsi ve 2.skupině!

zavada400.jpg radola300.jpg studenec400.jpgostrava17500.jpg

ovciarsko300.jpg kunerad300.jpg velkahradna500.jpgbojna500.jpg

1-24august2011.jpg 2-24august2011.jpg

 

 25.8.2011

Murphyho zákony

Najdrahšia súčiastka je vždy poruchová.

Nech hľadáte akúkoľvek knihu, vždy ju nájdete na poslednej polici.

Výška hmotných škôd je priamo úmerná cene materiálu.

Vianočný stromček spadne až potom , ako naň pripevníte poslednú ozdobu.

Ak existuje 50% pravdepodobnosť, že sa niečo zlé stane, potom v skutočnosti sa to stane v deviatich prípadoch z desiatich.

Bez ohľadu na to, čo sa kazí, vždy to na prvý pohľad bude vyzerať v poriadku.

Čím skôr sa zraníš, tým skôr sa to zahojí.

Ak máte pero, chýba vám papier. Ak máte papier, nemáte pero. Ak máte pero aj papier , niet si čo zapísať.

Murphyho optimistický zákon: Usmievaj sa, zajtra bude horšie… a pozajtra možno už ani nebude.

Čo je vlastne úspech?

Úspech v 3 rokoch je ... že plienky ostanú suché.
Úspech v 12 rokoch je … že máš medzi vrstovníkmi priateľov.
Úspech v 18 rokoch je ... že máš vodičský preukaz.
Úspech v 20 rokoch je ... že žiješ pohlavným životom.
Úspech v 30 rokoch je ... že máš peniaze.
Úspech v 50 rokoch je ... že máš peniaze.
Úspech v 60 rokoch je ... že žiješ pohlavným životom.
Úspech v 70 rokoch je ... že máš vodičský preukaz.
Úspech v 80 rokoch je ... že máš medzi vrstovníkmi priateľov.
Úspech v 90 rokoch je ... že plienky ostanú suché.

neporadza600.jpg kostolnazariecie500.jpg trencianskejastrabie500.jpgstiavnicka500.jpg

pribylina500.jpg svatamaria300.jpg cicmany500.jpgpotok500.jpg

1-25august2011.jpg 2-25august2011.jpg

 

 26.8.2011

 Anelaaja - Cezmínko krásný pátulinek přeji a zdravím!!!!
Pi, 26/08/2011

16168 - Měsíc ubývá a putuje až do 18:08 h znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se dnes partnerovi a rodině, udělejte si výlet k vodě.
27. lunární den
Jeho symbolem je Žezlo. Přináší nám skrytá poznání a hledání sebe sama. Dnes můžeme porozumět nejvyšší spravedlnosti. Učíme se přijímat zodpovědnost za svoje činy. V meditaci se vám může podařit odhalit tajemství, neprovádějte ji ale při zapnutém TV nebo rádiu. Ve snech se objevují skryté touhy. Laďte se na vyšší vibrace, poslouchejte hudbu s vyššími tóninami, nebo si jen tak několikrát po sobě zamručte hmmm. To proto, aby se stimulovala 7.čakra na temeni hlavy. Ta nás spojuje s Vesmírem, odtud přicházejí poselství. Dnes nepijte alkohol, pokud nemusíte, tak neberte žádné léky. Je ovlivňován lymfatický systém a krev, proto krev dnes nedarujte.
STRAVA
Ve dnech Raka je ovlivňován žaludek, žlučník, plíce a játra. Žaludek je citlivý, objevuje se pálení žáhy a potrava se těžko tráví. Pokrmy by měly být proto lehce stravitelné, nejezte proto žádná těžká a smažená jídla. Jídlo si tepelně upravujte dušením či vařením. Vhodná je dušená zelenina, omáčky, polévky, povařené ovoce (jablka, hrušky), různé kaše, těstoviny. Tělo dnes dobře přijímá sacharidy, proto například těstovinové jídlo bude dnes dobrá volba. Můžete i mléčné výrobky, ryby a kvašenou zeleninu, vynechejte ale kávu a čokoládu. Bylinkové čaje jsou vhodným nápojem, obzvláště ty s posilujícími účinky na játra, žlučník a žaludek. Čaj z meduňky či třezalky má zklidňující účinky na psychiku, která je dnes citlivá.
KRÁSA
V tento den si nenechávejte stříhat vlasy, nedržely by dobře a cuchaly by se. Je-li to možné, vlasy si dnes ani nemyjte.
Vhodné éterické oleje a vůně: Fialka, Iris, Geránium, Vanilka, Ylang-ylang, Citron, Grep, Lemongrass
DOMÁCNOST
Ve dnech Raka nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Nelakujte a nenatírejte, nemalujte pokoje, vše bude dnes špatně schnout, včetně prádla.
ZAHRADA
Dny Raka jsou dny listu s klesající silou. Jsou vhodné pro setí a sázení. Dnes můžete zalít, přesadit a pohnojit rostliny a zeleninu, dát kompost a hnojivo na trávník. Zalijte venkovní dřeviny a trvalky. Ve dnech Raka klíčí všechna semena rychleji, zasejte tedy vše, co potřebujete zasít, vysaďte zimní zeleninu a jahody. Kdo má v plánu výstavbu studny, může dnes zkusit hledat pramen. Dopusťte zahradní jezírko. Zalijte zeleninu, zejména okurky, prolijte také kompost, aby nevysychal. Nepříznivý den je pro zavařování potravin, jejich ukládání a skladování. Neprořezávejte dnes ovocné stromy.

Príslovia

Ten, kto sa pýta, vyzerá hlúpy na päť minút, kto sa nepýta zostane ním navždy.
(Čínske príslovie)

Zamazaná sviňa rada sa o druhého otiera.
(Moravské príslovie)

Kto je ovocie, má pri tom myslieť na tých, čo vypestovali ovocné stromy.
Kto pije vodu, má myslieť na prameň.
(Ázijské príslovie)

Najmilšie sú vždy vlastné deti, a cudzia žena.
(Kórejské príslovie)

Verný pes a starosti sa nikdy nestratia.
(Japonské príslovie)

Priateľ sa ti pozerá do očí, nepriateľ na nohy.
(Uzbecké príslovie)

klcov9500.jpg cachtice500.jpg chrtniky300.jpg

dolnidobrouc300.jpg ceskarybna300.jpg hornijeleni300.jpgholice300.jpg

ostravice400.jpg klapy400.jpg novemestonadvahom500.jpg melnik500.jpg

ustinadlabem500.jpg choltice600.jpg karlovyvary600.jpgchrudim800.jpg

jaromer1800.jpg kadan35300.jpg ostrava17700.jpgjablunkov18700.jpg

klcov9600.jpg bardejov25000.jpg sisov400.jpgvelkykyr5000.jpg

1-26august2011.jpg 2-26august2011.jpg

 

 27.8.2011

Anelaaja -Cezmínko přeji klidnou sobotěnku!
So, 27/08/2011

16286 včera za Jablunkov 9x - Měsíc putuje ve znamení Lva, je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Vhodný den k návštěvě kadeřníka.
ENERGIE DNE
Klíčová slova dnešního dne jsou: odvaha, radost z rizika, štědrost, síla, ušlechtilost, tvořivost, bystrý rozum. Dnes je zvýšená potřeba přátelských setkání, je proto čas uspořádat oslavu, piknik, sportovní turnaj, vyjít si zatancovat. Úspěch v obchodních jednáních, při zkouškách a konkurzech je zaručen. Také z nakupování budete mít radost, dopřejte si dnes luxus. Máte ochranitelské sklony, ale můžete také zažít vášnivou lásku. Pozor dnes pouze na dominantní chování a vznětlivost.
28. lunární den
Symboly tohoto dne jsou Karma a Lotos. Dnes můžeme poznat a pochopit cíl našeho života a také ho dosáhnout. Otevírají se čakry (energetická centra v těle), snažte se proto dnes co nejvíce očišťovat své tělo, emoce i mysl. Můžete prožít duchovní prozření! Dnes mají svůj den věštkyně, jasnovidci a lidé zabývající se parapsychologií a ezoterikou. Je vhodný den pro práci se sny. Díky nim můžete pochopit, co se s vámi právě děje. Pokud ve snu létáte, jste na vysoké energetické úrovni. Skvělý den je na koupi domu či jeho opravu. Oči budou dnes přecitlivělé, chraňte je před ostrým světlem, omezte práci s počítačem a koukání na televizi.
PRANOSTIKY
Když fouká v srpnu severák, bude dlouho pěkně pak
ZDRAVÍ
Lev má vliv na krevní oběh, ten je teď aktivnější než v jiných dnech. Někdy bolí více záda a i srdce občas trochu zlobí. Míváme bezesné noci. Měli by jste se vyhnout všemu, co přetěžuje srdce a krevní oběh. Nemyslíme tím samozřejmě normální fyzickou práci zdravých lidí. Lidé s nemocným srdcem by se neměli pouštět do namáhavých cest a záměrů. Pokud nejste zrovna vytrénovaný turista, zlobí vás srdíčko a krevní oběh a máte v plánu výšlap do hor, raději si naplánujte výlet na vhodnější den, až nebude Měsíc ve Lvu nebo hory vyměňte za nenáročnou romantickou procházku. Vyhněte se dnes pokud možno také stresu. Rány se ve Lvu dobře hojí. Tento den je vhodný k posílení a ozdravění trávicího ústrojí, kterému sice vládne znamení Panny, ale je dobré začít s tím už teď.
STRAVA
Během IV. měsíční fáze se mohou objevit těžkosti s trávením, jídlo si proto tepelně upravujte dušením či vařením. Vhodná je dušená zelenina, omáčky, polévky, povařené ovoce (jablka, hrušky), různé kaše, těstoviny. Tělo dnes dobře zpracovává bílkoviny, můžete mléčné výrobky, ryby a plody moře, kvašenou zeleninu. Nejsou vhodná smažená a mastná jídla, vejce, čokoláda ani maso. Pijte čistou vodu ve větším množství než ostatní nápoje, dále jsou vhodné bylinné čaje z máty, bezu, přesličky, řepíku, třezalky a měsíčku. Protože je den plodu, je vhodným nápojem pečený čaj z ovoce.
 

Múdra tohto sveta...

Slzy sú rečou bolesti, ale veľké bolesti sú nemé.

Teraz, keď sme sa naučili lietať vo vzduchu ako vtáky a potápať sa ako ryby, zostáva nám už jediné. Naučiť sa žiť na zemi ako ľudia.

Nech každý, s kým sa stretneš, odchádza od teba lepší a šťastnejší.

Vojakovi treba meč, vládcovi trón, filozofovi knihy, básnikovi pero. Žena však bojuje a víťazí jedným pohľadom.

Nemôžeme robiť veľké veci, iba malé veci s veľkou láskou.

Nič tak neobmedzuje slobodu slova ako rozbitá huba.

Ľudia si vytvorili obraz osudu, aby zakryli vlastné nerozvážnosti, lebo osud len málokedy bojuje proti rozumnosti a väčšinu vecí v živote riadi rozumná bystrozrakosť. (Demokritos)
 

trencin16300j.jpg zabokrekynadnitrou400.jpg nadlice400.jpgradosina400.jpg

krnca400.jpg velkyrybnik18500.jpg dubova23600.jpgpuchov6500.jpg

1-27august2011.jpg 2-27august2011.jpg

 

 28.8.2011

Anelaaja -Cezmínko přeji příjemně prožitou nedělenku!
Ne, 28/08/2011

16378 včera 10x - Měsíc putuje ve znamení Lva, je v ubývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Vhodný den k návštěvě kadeřníka.
29. lunární den
Jeho symbolem je Chobotnice. Tento den se pokládá za satanský den, proto si dělejte ochrany před zlem. Nepříjemnosti nejsou dnes žádnou výjimkou, pokládejte je ale za příznivé a přijímejte je s vděkem, neboť znamenají to, že nesloužíte tmě. Mohou se dostavit depresivní stavy. Udělejte si očistný rituál: stoupněte si na 10 minut do nádoby se slanou vodou, teplota vody vám musí být příjemná, spíše chladnější, a představujte si, že vše negativní z vás odchází do vody. Poté vodu vylijte na pozemek za domem s přáním, aby Země přetransformovala negativní energii z vody na Světlo a Lásku. Doporučujeme dnes vykuřovadlem očistit místnosti, vhodné je kadidlo, pelyněk nebo šalvěj. Kouř vyhání zlo. Očistěte si také jídlo a pití – buď modlitbou, nebo nad ním udělejte kříž či magický kruh. Jezte vědomě, nečtěte u jídla ani se nedívejte na televizi. Nemluvte při jídle o špatných věcech. Dnešní sny mají prorocký význam.
KRÁSA
Dny Lva jsou nejvhodnější dny pro stříhání vlasů a také pro první stříhání vlásků u dětí. Vlasy budou méně padat, zhoustnou a budou silné. Udělejte si vlasový zábal, na který vám doporučujeme vlasový prášek Amla. Depilaci nechte na jiný den, chloupky by zase rychle vyrostly. Nechte si dnes namasírovat záda.
Domácí recepty pro pěkné vlasy
Éterické oleje a vůně pro dnešní den: Pomeranč, Hořký pomeranč, Oregano, Skořice, Neroli, Santalové dřevo, Máta
DOMÁCNOST
Vyčistěte krby, kamna, komíny, zahradní grily. Vykuřte místnosti. Vše nepotřebné spalte.
ZAHRADA
Dny Lva jsou dny plodu s klesající silou. Lev je nejohnivější a nejvíce vysušující znamení v celém Zvěrokruhu. Byliny a plody rychle uzrávají. Zasít můžete pouze to, co nepotřebuje mnoho vody, jako třeba trávu nebo obilí. Dnes nepoužívejte na rostliny žádná umělá hnojiva. Na zahradě zamulčujte vzešlé rostlinky. Seřízněte skalničky, které již odkvetly. Posekejte trávník. Posekanou trávu nechte trochu proschnout a potom ji použijte jako mulč nebo ji zkompostujte. Pokud dnes zryjete půdu, proveďte druhé rytí v Kozorohu, tak se zbavíte většiny plevelů. Vhodná den k zavařovaní a zmrazování plodů.

Profesní životopis

Byl jsem ředitelem jedného velkého koncernového podniku.
Kávu mi vařila sexy sekretářka, do práce jsem jazdil Tatrou 613.
Jednou za mnou přišli, abych zaplatil 5 000,- Kč na pohřeb člena ÚV KSČ.
Řekl jsem, že za 5000,- Kč pochovám celý ÚV sám.

Od té doby jsem pracoval jako ředitel malého podniku.
Kávu mi vařila stará sekretářka, do práce jsem jezdil Tatrou 603.
Jednou mi vyčítali, že jsem nebyl na poslední schůzi KSČ.
Řekl jsem, že kdybych věděl, že je opravdu poslední, přišel by jsem s transparentem.

Od té doby jsem pracoval jako mistr.
Do práce jsem jezdil vlastním autem, kávu si vařil sám.
Na stěně jsem měl obraz Husáka a Lollobrigidy. Řekli mi, abych tu kurvu sundal.
Sundal jsem Husáka...

Od té doby jsem pracoval na výkopech.
Do práce jsem jezdil na kole a kávu jsem si nosil v termosce.
Když jsem kopal, přišli za mnou, aby si kolo schoval, že tady půjde sovětská delegace.
Řekl jsem, že se nemusí bát, kolo mám zamknuté a pojištené.
... a od té doby jsem byl nezaměstnaný ....
ale život mne poučil
.... byl jsem dlouhé roky nezaměstnaný, pak přišel sametový převrat ...

Nechal jsem se rehabilitovat.
Od té doby pracuji v politice.
Kávu mi vaří sexy sekretářka, do práce mě vozí řidič v Audi.

Držím hubu a zvedám ruku, jak je potřeba.
Moje životná úroveň zase stoupá. Na výstřelky mládí jen v hezkém vzpomínám.
Hodně štěstí ti přeje „Modrý mužíček!“
Rytiersky súboj

Koná sa rytiersky turnaj, víťaz si zoberie princeznú za ženu: Prvý pristúpi, položí princeznej na hlavu jablko, vystrelí šíp, jablko sa prepolí na polovicu a hovorí:
,,Iam Robin Hood."
Druhý položí princeznej na hlavu jablko, vystrelí jablko sa prepolí na polovicu a hovorí:
,,Iam Wiliam Tell."
Pristúpi bezdomovec, položí princeznej na hlavu ohryzok, vystrelí šíp, strelí princeznej do oka a hovorí:
,,Iam Sorry."

Pinochio
Ako sa vola "Pinokiov" mobilny telefon?
...
Pi NOKIA

Vazelína v kúpelni...
Trestanec utekl z věznice, kde byl zadržen po celých 15 let. Při útěku narazí na dům a vloupe se do něj. V posteli najde mladý manželský pár. Vytáhne muže, sváže ho na židli a přiváže ženu k posteli. Na to na ní vylezl, políbil ji na krk, pak vstal a odešel do koupelny.
Když je trestanec v koupelně, muž říká své ženě:
"Poslouchej, tenhle chlápek je vězeň, podívej se na jeho oblečení ! Nejspíš strávil dlouhou dobu ve věznici a roky neměl ženskou. Viděl jsem, jak Tě políbil na krk. Jestli chce sex, nevzpouzej se, nestěžuj si, jenom dělej, co Ti řekne, uspokoj ho. Tenhle chlap musí být nebezpečný, jestli se naštve, zabije nás oba ! Buď silná, miláčku. Miluji Tě."
Žena odpovídá:
"Nelíbal mě na krk, ale šeptal mi do ucha, že si myslí, že jsi vážně sexy chlap a ptal se mě, jestli máme v koupelně nějakou vazelínu... Buď silný, miláčku. Taky Tě miluji“

krasnonadkysucou400.jpg zaskov400.jpg dlhepole300.jpg kromeriz500.jpg

trencin16400j.jpg frystak400.jpg radobica100.jpghladovka100.jpg

hradok200.jpg chynorany200.jpg cremosne100.jpgnitrianskerudno100.jpg

rtynenadbilinou400.jpg celakovice400.jpg rtynevpodkrkonosi400.jpgmoravec1100.jpg

1-28august2011.jpg 2-28august2011.jpg

 

 29.8.2011

Anelaaja - Cezmínko přeji krásný pondělní den !!!
Po, 29/08/2011

16480 včera 10x - Měsíc putuje znamením Panny, dnes je novoluní. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu nebo rovnou půst. Ořežte a ošetřete nemocné stromy a rostliny.
ENERGIE DNE
Klíčová slova dnešního dne, ovládaného znamením Panny, jsou: analyzování, rozebírání, soustředění se na detaily, povinnosti, organizace, pořádkumilovnost. Péče o rodinu a o svoje zdraví je dnes v popředí. Půjde vám učení, drobné opravy, činnosti vyžadující detailní přístup a vyřizování korespondence. Dnes dotáhnete věci do konce.
2.lunární den
Začíná v 06:35 h a jeho symbolem je Roh hojnosti. Buďte štědří k ostatním, vyvarujte se agrese a lakoty. Tento den je dobré využít pro očistu těla formou půstu, lázně nebo sauny. Tělo nám dává signály o našich postojích a myšlenkách. Pokud se nám z někoho nebo z něčeho „dělá zle“, znamená to, že nám tento člověk nebo tohle škodí. Dnes můžete obdržet důležitou informaci, která vás bude provázet celý měsíc. Vnímejte dobře informace, které k vám přicházejí a promyslete, jak by se daly využít. Začněte realizovat svoje plány. Rozlišujte, co skutečně potřebujete a co ne. Jezte dnes jídlo, které je plnohodnotné a výživné, ne jen prázdné kalorie.
NOVOLUNÍ
Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili. Novoluní v Panně využijte k uspořádání svých věcí i myšlenek.
PRANOSTIKY – 29.8. stětí Jana Křtitele
Na Jana stětí vlaštovky od nás letí
ZDRAVÍ
Znamení Panny ovlivňuje trávící orgány. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. Je novoluní V těchto dnech se doporučuje vhodná strava, neměla by se jíst těžká nebo tučná jídla. Střevům udělá dobře dostatek pohybu. Můžete si udělat jemnou masáž břicha krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček, podpoříte střevní činnost.
STRAVA
Je novoluní a to je nejvhodnějším dnem pro půst. Tělo se nejlépe zbavuje škodlivin, proto je dobré ho maximálně podpořit. Pijte jen čisté ovocné nebo zeleninové šťávy, a horkou převařenou vodu. Pokud je na vás půst moc přísný, uvařte si alespoň lehký detoxikační pokrm. Inspirujte se ájurvédskými detoxikačními metodami. Dneškem začíná I. měsíční fáze a to by na vašem jídelníčku měla převažovat živá strava, čerstvá a tepelně neupravovaná. Protože Panna ovlivňuje střeva a trávení, dopřejte si jen lehkou stravu, tučným a slaným jídlům se vyhněte. Jídlo by mělo být dnes lehké a dietní, vhodná je kořenová zelenina. Jezte stravu bohatou na draslík, např. banány a jablka. Ráno po probuzení vypijte sklenici teplé vody, aktivizují se tím střeva. Nepijte dnes mléko ani nedrážděte žaludek kávou a studenými nápoji. Opatrně s alkoholem! Slaďte medem nebo palmovým cukrem. Nejvhodnějším nápojem je dnes čistá voda.

Vtipy

Telefonát...
- Chlapečku, je doma tatínek?
- Není.
- A kdy se vrátí?
- Když prý se bude dobře chovat, tak za deset let.


A je to v zadku...
Každú noc bol muž v bare so svojimi kamarátmi až do rána. Vždy prišiel opitý a hneď aj zaspal. Ráno ho nájde manželka ležať v posteli, chrápajúceho a zapáchajúceho. Vidí, že mu z vrecka trčí použitý kondóm a tak sa naštve, že mu ho strčí do zadku. Najbližšie dni je muž stále doma, žehlí upratuje, varí, až sa to manželke nepozdáva a spýta sa ho:
- "Prečo si nevyjdeš von s kamarátmi?"
- "Kamarátmi? Od minulej noci to už pre mňa nie sú vonkoncom kamaráti!"


Hádanka
Je to čierne a na chrbte to má biely pásik.
Čo je to?
.....
Krtko s kozmodiskom.

Kohút...
Každé ráno vejde kohout pyšně do kurníku. Něžně políbí devět
z deseti slepiček, ale té desáté vytrhne jedno pírko.
Tak to jde den za dnem ...
Devět zulíbaných slepiček se těší a raduje a ta desátá to
zatím trpělivě snáší.
Za tři týdny však má této procedury už skutečně dost, postaví
se kohoutovi do cesty a zlostně na něj křičí:
"Každé ráno sem pyšně napochoduješ, políbíš devět mých
kolegyň, ale mně pokaždé jen vytrhneš jen jedno pírko !
Co to má znamenat ? !"
Kohout jí tichounce pošeptá do ouška: "Tebe chci vidět nahou, bejby..."

cervenarecice400.jpg valaskabela600.jpg teskov20000.jpg<znojmo400.jpg

ostrava18200.jpg jablunkov19300.jpg brezina400.jpgprosecpodkremesnikem400.jpg

jamy400.jpg prerov600.jpg suchovrsice700.jpgpredmier700.jpg

brusno400.jpg kozelnik200.jpg konska300.jpgdekys200.jpg

klatovanovaves200.jpg malahradna200.jpg liskova400.jpgtrencina16500.jpg

1-29august2011.jpg 2-29august2011.jpg

 

 

 30.8.2011

   Anelaaja - Cezmínko krásné úterý přeji a zdravím!!!!
Ut, 30/08/2011

12949 včera 10x - Měsíc putuje ve znamení Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Udělejte si dnes čas na péči o sebe, dejte si výživný zábal na vlasy a na pleť.
3.lunární den
Jeho symbolem je Leopard. Vhodný den pro fyzickou aktivitu, proto sportujte a hýbejte se. Nevzdávejte se, buďte vytrvalí. Dnes se očišťuje astrální energie. V kloubech máme energetická centra jako brány k astrálnímu tělu, mněte si proto prsty, kružte rameny, rozpohybujte klouby. V astrálním těle se odrážejí také naše emoce, proto se je snažte mít pod kontrolou. Spoléhejte se dnes hlavně na sebe, nenechte se vyprovokovat, nerozčilujte se, sbírejte psychickou energii.Tento den se vztahuje k zátylku a k hlavě. Pokud vás tato místa bolí, věnujte pozornost očistě organismu, např. ve formě detoxikační kúry.
KRÁSA
Dnes je velmi vhodný den pro celkovou péči o tělo. Necháte-li si v tento den upravit či vlasy, zachovají si déle formu a krásu, účes bude dobře držet. Vlasy umyjte přírodním šamponem a udělejte jim zábal, doporučujeme vlasový olej z himalájských bylin Hair Plus. Udělejte si pleťovou masku.
Domácí recepty pro péči o pleť
Vhodné éterické oleje a vůně: Kadidlo, Verbena, Jasmín, Levandule, Hyacint, Šalvěj, Vetiver, Šalvěj muškátová
DOMÁCNOST
Ukliďte a srovnejte si věci, udělejte pořádek ve skříních. Zaměřte se na detaily a maličkosti. Na hadřík, se kterým budete čistit nábytek, kápněte pár kapek citronové esence, citron zbaví otírané předměty energetických stop, je vhodný zejména na starý nábytek. Tuto esenci můžete také použít do rozprašovače, neboť dezinfikuje vzduch. Pokud dáte pár kapek do aviváže, očistíte tím prádlo od energie předchozího nositele. Při malování bytu nebo domu přimíchejte citronovou esenci do barvy, obzvláště po nastěhování.
ZAHRADA
Dny Panny jsou dny kořene s klesající silou. Panna je příznivá pro všechny práce související se sázením, přesazováním, setím a vysazováním. Vysejte zimní zeleninu, posbírejte semena pro výsev na příští rok. Založte nový trávník nebo dosaďte stávající. Pracujte se zemí, založte kompost a vyvýšený záhon, udělejte v zahradě cestičky. Volte nejkratší a nejpřirozenější tvary. Můžete pohnojit pokojové rostliny. Vhodný den pro vyvážení hnoje a zasazování sloupků do plotu. Na jiný den nechte konzervování, zavařování a uskladňování.

 Odstranění vápenatých usazenin z těla česnekem a citronem
Prof. Gerd Unterweger

Jsou-li cévy v mozku a srdci zvápenatělé, pije se denně jedna likérová sklenka (0,2 cl) výtažku z asi 30 oloupaných dílků česneku a 5ti malých, nakrájených a neoloupaných přírodních citrónů (bio).
Všechno se v mixéru zpracuje na kaši, dá do jednoho litru vody a přivede se k varu. Ale nechá se jen jednou “převalit”. Potom se zcedí a naleje do lahve. Uchovává se v chladu.
Denní sklenka se pije dle možností – před, nebo po hlavním jídle.
Již po třech týdnech denního užívání pocítíte v těle příjemné omlazení! Zvápenatění a jeho vedlejší příznaky jako jsou zhoršené vidění či slyšení – se zmenšují a postupně odcházejí.
Po třech týdnech kůry by měl člověk kůru na osm dní vynechat a pak opět tři týdny pokračovat. Pak se dostaví pronikavý úspěch. Tuto levnou neškodnou a léčivou kůru by měl člověk každý rok opakovat.
Nepříjemná česneková vůně není vůbec cítit a účinek citronu s česnekem se projeví naplno. Člověk může zase dobře spát a nemusí v noci „pobíhat“. Vápník se rozpustil..
Jedna žena se vyhnula operaci srdce, protože se jí tuk a vápník v cévách po kůře rozpustil. Také při vypadávání zubů – paradentóze se česnekový elixír dobře osvědčil!
Ať se vám daří!
Auf gutes Gelingen!
Prof. Gerd Unterweger
Přeložil. František Horecký

Vtipy

Tri oriešky
Veverka sedí na stromě a louská oříšky.
Rozlouskne první - stříbrné šaty.
Rozlouskne druhý - zlaté šaty.
Rozlouskne třetí - svatební šaty.
Veverka se rozpláče, schoulí se na větvičku a vzlyká:
"Já se kvůli tý zkur... pohádce nikdy nenažeru!"

 Hra kuriatok
Idú tri kuriatka sa hrať na schovávačku.
Prve kuriatko sa schová do kurníka a druhé do šopy.
Tretie kuriatko počíta a povie:
- "Neschovaný idem."
Ide, ide a zakopne o kameň a povie:
- "Kurník, šopa!"
A tie dve kuriatka povedia:
- "Ako si to vedel?"

Recept z húb... hríby, hríbky, hríbiky...

Houbová smaženice
Porcí : 4; Doba přípravy: 35 min

Použité suroviny: 800 g čerstvých hub | 1 ks cibule | 100 g másla | 8 ks vajec | sůl a pepř |
Houby očistíme ostrým nožem, pak opláchneme ve vlažné vodě a nakrájíme na plátky.
Na sádle osmahneme nadrobno nakájenou, oloupanou cibuli, přidáme pokrájené houby
a dusíme pod poklicí asi 15 minut. Přidáme sůl a pepř a za stálého míchání zalijeme
rozkvedlanými vejci a mícháme do zhoustnutí. Houbová smaženice je vhodná s brambory nebo chlebem.

1-30august2011.jpg 2-30august2011.jpg

 

 31.8.2011

  Anelaaja -Cezmínko přeji pohodovou středu!!!!
St, 31/08/2011

16692včera 11x - Měsíc putuje znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy ovlivňují zejména ledviny a močový měchýř, proto pozor na prochladnutí. Důležitá jednání a rozhodnutí odložte raději na jiný den.
ENERGIE DNE
Je čas na nová přátelství a vztahy, vládne upřímnost, estetika a kultivovanost. Ve vztazích převládá harmonie. Vnímejte kreativní impulsy, které k vám přicházejí. Reakce jsou citlivější, je těžké být objektivní, ve vzduchu je cítit netrpělivost. Udělejte si čas na sebe, uvolněte se.. Dnes nic zásadního neřešte, počkejte na vhodnější den. Můžete pocítit radost z krásy.
4. lunární den
Jeho symbolem je Strom poznání. Věnujte se sebepoznávání a duchovním záležitostem. Vycházka s rodinou do přírody vám udělá dobře na duši. Dnes se odděluje dobro od zla. Analyzujte a srovnávejte, co je dobré a co špatné, můžete rozvázat i složité karmické uzly a získat andělskou ochranu. Netrhejte květiny ani nekácejte stromy. Upečte chleba, je to symbol dobra, který lidi sjednocuje. Dbejte při zadělávání těsta na to, aby jste měli čisté myšlenky, můžete třeba zpívat mantru nebo si říkat modlitbu. Dnešní sny nám přinášejí důležité vzkazy. Bolesti šíje, krku a hrdla jsou příznakem astrálního znečištění.
PRANOSTIKY
I když v srpnu ze strnišť občas fučí, horko nás přece jen mučí
ZDRAVÍ
Ve dnech Vah můžeme cítit především kyčle, boky, močový měchýř a ledviny. V těchto dnech je snadné dostat zánět močového měchýře a ledvin. Dbejte na to, abyste tyto oblasti drželi v teple. Sezení na kamenech nebo vlhké trávě je právě teď to nejhorší. Dobré je odpoledne mezi 15. a 17. hodinou hodně pít, aby se měchýř a ledviny dobře protáhly. Pomáhá gymnastika zaměřená na kyčelní oblast. Také bychom měli něco udělat pro čištění krve. Vhodné je pít bylinné čaje na čištění ledvin.

Príslovia

 Je to srdce ktoré rozdáva; ruky už len dávajú.
(Africké príslovie)

Nie je hanba padnúť, ale pridlho ležať.
(Francúzske príslovie)

Rozum je ako kvet:
múdrym prekvitá, hlúpym vädne.
(Židovské príslovie)

Keď si došiel tak ďaleko, že už nedokážeš urobiť ani krok, si práve v polovici cesty, ktorú si schopný prejsť.
(Grónske príslovie)

Kto sa topí, sľubuje sekeru, no keď sa zachráni, nedá ani porisko.
(Ruské príslovie)

Ak je osol veľký, myslí si, že je kôň.
(Španielské príslovie)

Keď sliepka znesie vajce, robí veľký krik.
Keď znesie vajce kačica, ani nepípne.
A výsledok?
Na celom svete sa jedia len slepačie vajcia.
(Americké príslovie)

vysnykubin300.jpg prelouc400.jpg bytca600.jpg jaromer1900.jpg

brno1700.jpg ostrava18500.jpg chlebanyhorne13100.jpgkadan36800.jpg

1-31august2011.jpg 2-31august2011.jpg

 

 

Moje
 webové stránky

Cezmín:
http://cezmin.wz.cz 
Vianoce:
http://vianocesk.ic.cz
Svadba: http://svadbask.unas.cz  
Bylinky:
http://bylinky.czweb.org  
Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz  
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to  
Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org 
Slovania: http://slovania.czweb.org
Jánska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz 
Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org 
Pani Príroda:
http://milujempanip.wz.cz 
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org  
Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org   
Veľkonočné sviatky:
http://velkanoc.ic.cz 
Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz 
Cezmín ker  a alias:
http://cezmin.czweb.org  
Milujem pani P... :
http://milujempanip.wz.cz 
Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz  
Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz 
Rádioamatérstvo  : http://cbrsk-chlebany.unas.cz
 
Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz 
CB Fan rádioklub Slovakia - CBRSK:
http://cbrsk.euweb.cz 
Blog jánska noc a iné:
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk
 
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma

Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
Olympionik:
http://olympionikholub.ic.cz
Sedmičkári:
http://rannisedmicka.ic.cz
Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org

[ Späť | Obnoviť | Dopredu ]


© by Cezmín Slovakia; http://cezmin.wz.cz  (1.8.2011 )

001.jpg 002.jpg 003.jpg004.jpg

 005.jpg 007.jpg006.jpg

jedenden.jpg